13.10. Wielkie Tchnienie Życia – 5 edycja

Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej przypada zawsze na drugą sobotę października. Dla większości ludzi to czas kojarzony z jesienną szarugą. Dla Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” – to dzień kolorowej zabawy i dziecięcej radości, bo tego dnia Fundacja ustanowiła Wielkie Tchnienie Życia czyli wspólne puszczanie baniek na wrocławskim Rynku dla wszystkich mieszkańców miasta – dzieci, dorosłych, młodzieży.

13 października  2012 r. o godz. 16.00 przy pomniku Aleksandra Fredry na wrocławskim Rynku odbędzie się 5. Wielkie Tchnienie Życie.  Będą na nim lekarze i pielęgniarki, wolontariusze i pracownicy Fundacji, podopieczni z rodzinami oraz ambasadorzy Fundacji.

Wszyscy razem będą puszczać bańki. Profesjonalni bańkarze będą bańkoterapeutycznie wpływać na nastawienie Wrocławian. Wszyscy poczujemy, że hospicjum to też życie. Wszyscy też uświadomimy sobie, że życie jest piękne, kolorowe i bardzo kruche. I że warto cieszyć się nim tu i teraz. Wspólna chwila bycia razem, zabawy, ale i refleksji ma przypomnieć, że nie jesteśmy sami, że możemy pomagać słowem, gestem, zaangażowaniem. Puścimy bańki, tchniemy nadzieję.

Energii zgromadzonym dodawać będzie Agata Skowrońska, prowadząca i dobry duch wydarzeń Fundacji. Rytmicznie i entuzjastycznie będzie dzięki  Os Loucos Samba Brazil.

Zapraszamy bez względu na pogodę. Wasza obecność będzie wyrazem jedności z tymi, których los doświadczył chorobą i cierpieniem. Bądźmy razem.
www.hospicjum.wroc.pl