Alternatywna muzyka i filmy tuż nad brzegiem rzeki

Wyspa Słodowa w wakacje zmienia się w kulturalne centrum. W najbliższy weekend, poza kinem plenerowym, będzie można zobaczyć również koncerty.Przed publicznością wystąpi międzynarodowy Fad Lax, alternatywna Neurokompania, rockowa Symbioza oraz Next Friday. Imprezy startują od godziny 18.00.

W pierwszy piątek sierpnia, w ramach “Otwartej Sceny”, wystąpi zespół Fad Lax oraz Neurokompania. Pierwszy z nich to międzynarodowa mieszanka różnorodnych inspiracji muzycznych od hip-hopu aż po metal. Czteroosobowy zespół zaistniał na scenie muzycznej Wrocławia w ubiegłym roku. Neurokompania po raz pierwszy wystąpiła w klubie Alive kilka miesięcy temu. Od tego czasu regularnie koncertuje na terenie Wrocławia oraz Dolnego Śląska, prezentując potężną dawkę rocka.

Po zakończeniu piątkowych koncertów, na Wyspie Słodowej odbędzie się projekcja filmu „Romeo i Julia”. Adaptacja Baza Luhrmanna to zachowanie oryginalnego tekstu dramatu, przeniesionego jednak w realia dwudziestego wieku. W rolach głównych wystąpili Leonardo DiCaprio oraz Claire Danes.

W sobotę na Wyspie Słodowej znów zabrzmi rock. Przed publicznością zaprezentuje się zespół Symbioza, czyli młodzi ludzie, którzy nie boją się łączyć różnych, ciekawych brzmień. Drugim zespołem będzie natomiast Next Friday. W ich muzyce można odnaleźć inspiracje britpopem oraz amerykańskimi formacjami rockowymi.

Drugim filmem, który zostanie wyświetlony w najbliższy weekend, będzie „Woda dla słoni” – ekranizacja powieści Sary Gruen. W rolach głównych melodramatu zobaczymy Roberta Pattinsona oraz Reese Witherspoon.

Wstęp do kina plenerowego oraz na koncerty w ramach „Otwartej Sceny” jest bezpłatny.

Piątek (2.08):
18.00 – koncert zespołu Fad Lax i Neurokompania
21.00 – film „Romeo i Julia” w ramach kina plenerowego

Sobota (3.08):
18.00 – koncert zespołu Symbioza oraz Next Friday.
21.00 – film „Woda dla słoni” w ramach kina plenerowego

Organizatorem jest Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego.