Aquapark będzie miał odkryty, podgrzewany basen

W maju 2015 r. otwarty zostanie nowy basen odkryty we wrocławskim Aquaparku. Atrakcja dostępna będzie sezonowo, tylko latem. Będzie to jedyny we Wrocławiu ogrzewany basen zewnętrzny.

Basen o całkowitej powierzchni 640 metrów kwadratowych będzie złożony z dwóch niecek. Pierwsza z nich, to basen pływacki o wymiarach 16 x 25 m oraz głębokości 1,35 m. Druga niecka to brodzik, o wymiarach 15 x 16 m oraz głębokości 0,4 m. Komory będą oddzielone od siebie za pomocą ścianki wyposażonej w balustradę.

Innowacją jest zastosowane nowoczesnej technologii konstrukcyjnej, opartej na wykorzystaniu stali szlachetnej (AISI 316L). Takie rozwiązanie zapewni komfort i bezpieczeństwo podczas korzystania z basenu.

Dzięki zastosowaniu stałego podgrzewania wody w niecce, opartego na wykorzystaniu ciepła produkowanego przez naszą wysokosprawną kogenerację, jesteśmy w stanie zapewnić komfort przebywania w podgrzewanej wodzie o temperaturze nawet 30 ⁰C. – mówi Krzysztof Hołub, prezes zarządu WPW S.A. – Dzięki zastosowaniu kogeneratorów koszty utrzymania basenu, a zwłaszcza ogrzania wody będą niewielkie.

Prace budowlane rozpoczną się już jesienią 2014, zaś ich finał zaplanowano na maj 2015. Procedura przetargowa zostanie rozpoczęta na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku, tak więc wykonawca zostanie wyłoniony najpóźniej do końca września 2014 roku. Spółka poszukiwać będzie wykonawcy, który podejmie się kompleksowej realizacji inwestycji na zasadzie „zaprojektuj i wybuduj”. 

Szacunkowy koszt inwestycji to 2,6 miliona złotych. Realizacja projektu zostanie w pełni sfinansowana ze środków własnych WPW S.A.

To już kolejna inwestycja, przeprowadzona przez WPW S.A. W ubiegłym roku (grudzień) uruchomiono basen dedykowany dla najmłodszych – Dziecięcą Zatokę oraz Fitness Aquapark Wrocław.