Atrakcje TusmkiCup 2018: Akademia Kreatywności dla małych wodniaków

Fundacja OnWater.pl od kilku lat bierze udział w imprezie TumskiCup.  Celem ich działań jest to, by na Odrze działy się ciekawe rzeczy, a mieszkańcy Wrocławia i turyści z przyjemnością spędzali wolny czas ze swoimi bliskimi blisko wody i na niej.

Dlatego Fundacja OnWater już teraz zaprasza do nowego projektu „Odra Centrum” – nowego miejsca spotkań na wodzie, w którym będą realizowane projekty edukacyjno – kulturalne.  Na „Odra Centrum” trzeba jednak poczekać około roku. Projekt jest dopiero w fazie realizacji.

Tymczasem, zapraszamy na stanowisko Fundacji OnWater już w tę sobotę, 23 czerwca. Na Bulwarze Xawerego Dunikowskiego, w ramach imprezy TumskiCup 2018, czekać na was będą:

Tor Kapslowy
Zabawa dla każdego, a szczególnie dla najmłodszych. Ma na celu poznanie Wrocławskiego Węzła Wodnego oraz znajdujących się wokół niego zabytków. Każdy będzie mógł odbyć wyścig, poczuć emocje i przypomnieć sobie czasy dzieciństwa. Grafika planszy została zaprojektowana przez Andrzeja Tylkowskiego – znanego wrocławskiego artystę.

Akademia Kreatywności
Tworzenie kolaży pocztówkowych pobudza śmiałość, a także motywację do odświeżenia dawnych przyjaźni. Fundacja OnWater.pl udostępni reprodukcje archiwalnych pocztówek, na podstawie których zostały stworzone kolorowanki dla osób w każdym wieku.

Akademia węzłów
Dzieci będą mieć szansę nauczyć się podstawowych technik wiązania węzłów żeglarskich. Jest to aktywność rozwijająca zdolności manualne, świetnie rozwija koordynację ruchową oraz pobudza pracę obu półkul mózgowych. Nabyte umiejętności świetnie przydają się w codziennym życiu.

Fundacja OnWater dodatkowo przygotuje parę atrakcji ruchowych również związanych z linami,
m. in. – przeciąganie liny oraz skoki przez linę.
Poza tym w okolicy ich stanowiska znajdą się urządzenia do zgniatania puszek i butelek. Fundacja przy każdej okazji stara się promować ekologiczne zachowania.