Barka Tumska już otwarta

Długo oczekiwana pierwsza wrocławska restauracja na wodzie już przyjmuje gości. Barka Tumska zacumowana przy Hotelu Tumskim od pewnego czasu wzbudzała zainteresowanie Wrocławian. Teraz każdy może spróbować jak smakują wrocławskie specjały na wodzie.

Powierzchnia wszystkich trzech pokładów Barki Tumskiej to 678 m2. Zmieściły się na niej cztery sale restauracyjne, zaplecze kuchni, bufetu, pomieszczenia techniczne oraz toalety. Na najwyższym poziomie na gości czeka taras widokowy. Górny pokład, z widokiem na Ostrów Tumski, zajmie kawiarnia „Pod Żaglami”, która pomieści do 100 osób. Na środkowej kondygnacji znajdziemy restaurację „Blue Marine” przeznaczoną dla 110 gości.  Z kolei najniższy pokład przeznaczono na dwa stylowe puby.

Jak zapowiadają właściciele restauracji na barce regularnie będzie można podziwiać spektakle Wrocławskiego Teatru Lalek. Jak już informowaliśmy pierwszym z nich jest „Nawiedzony Młyn”, sztuka Beaty Maciejewskiej i Mariusza Urbanka, w reżyserii Józefa Frymeta. Spektakl będzie wystawiany w każdą ostatnią niedzielę miesiąca.