Bieg Uniwersytetu Medycznego. 873 osoby pobiegną ulicami Wrocławia

fot. Klearchos Kapoutsis/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

fot. Klearchos Kapoutsis/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

W sobotę (3 października) mieszkańcy miasta przebiegną odcinek od Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, przy ulicy Borowskiej, do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Przed uczestnikami 10 kilometrów zmagań.

Udział w bieguzadeklarowało 540 mężczyz i 333 kobiety. Między nimi są Hiszpanie, Ukraińcy, Niemcy i Irlandczycy. Wszycy pobiegną w imię upowszechniania ochrony i promocji zdrowia, krzewienia aktywności ruchowej osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności.

Na pokonanie trasy uczestnicybędą mieć trzy godziny (od 10:00 do 13:00). Najszybsza trójka lekarek i lekarzy otrzyma sportowe zegarki i pulsometry ufundowane przez Prezesa Dolnośląskiej Izby Lekarskiej, firmę Sport Kosulting i Panie Dziekan wszystkich pięciu wydziałów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Z kolei najlepsi studenci i doktoranci powalcząo bony do sklepów z asortymentem sportowym. Co więcej, każdy z uczestników ‪#‎BUMWRO2015‬ otrzyma pamiątkowy medal. Zapraszamy do kibicowania znajomymi oznaczania zdjęć z wydarzenia przy pomocy tagu #BUMWRO2015.