Dzieciaki, do żagli! Ruszyły zapisy na bezpłatną naukę żeglarstwa w ramach Energa Sailing

zeglarstwo 025-8Zapisz swoje dziecko do programu edukacyjnego, w ramach którego nauczy się żeglować i oswoi się z wodą. Dla najbardziej aktywnych uczestników latem zorganizowany zostanie obóz sportowy. Zajęcia odbywają się na przystani UKS Żeglarz, we Wrocławiu, przy ulicy Osobowickiej.

28 stycznia 2015 r. od godz. 15:00 ruszył nabór uczestników do ogólnopolskiego programu edukacyjno-sportowego Energa Sailing. Dzieci urodzone w latach 2006-2008, które zgłoszą się do udziału w programie, uczestniczyć będą bezpłatnie w zajęciach żeglarskich prowadzonych na przystani UKS Żeglarz przy ul. Osobowickiej 70. Zajęcia odbywać się będą od marca do grudnia (z wyłączeniem lipca i sierpnia) od poniedziałku do piątku w godz. 17-20, raz w tygodniu dla każdego uczestnika.

W lipcu, dla 20 najbardziej aktywnych i utalentowanych uczestników, zorganizowany zostanie 10-dniowy obóz/półkolonia. Celem programu skierowanego do najmłodszych dzieci jest zachęcenie do rozpoczęcia żeglarskiej przygody, którą po zakończeniu programu będą mogły kontynuować w istniejących szkółkach i klubach żeglarskich.

Rekrutacja 100 uczestników programu odbędzie się na dwa sposoby:

  • 50% uczestników (50 osób w regionie) pochodzić będzie z naboru otwartego polegającego na bezpośrednim zgłoszeniu poprzez stronę internetową programu.
  • 50% uczestników (50 osób w regionie) wyłonionych zostanie z naboru przeprowadzanego przez wybrane w drodze konkursu szkoły podstawowe.

Nabór internetowy poprzez stronę internetową Energa Sailing trwać będzie do 22 lutego lub do wyczerpania miejsc. Więcej informacji na temat programu i rekrutacji uzyskać można na stronie internetowej http://www.edu.energasailing.pl/energa-sailing-edukacja-informacje-ogolne-26.html oraz u regionalnego koordynatora Andrzeja Cebrata pod adresem mailowym wroclaw@pya.org.pl .

W program zaangażowani są między innymi zawodnicy kadry narodowej w żeglarstwie z brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich Przemysławem Miarczyńskim na czele. Pełnią oni rolę patronów województw i uczestniczą w niektórych zajęciach programu tworząc Energa Sailing Team. Patronem regionalnym programu we Wrocławiu został Piotr Kula – czołowy polski zawodnik w klasie Finn, Olimpijczyk z Londynu, wielokrotny Mistrz Polski.

Polski Związek Żeglarski już od kilku lat prowadzi program w następujących województwach: małopolskim, mazowieckim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim. Od 2015 r. programem objęte zostało również województwo dolnośląskie. Patronat nad programem objął Minister Sportu i Turystyki.