Dzień Odry – 22 kwietnia spotkajmy się nad Odrą!

fot Dmytro Ilnitskyi22 kwietnia w Światowy Dzień Ziemi zapraszamy na nadodrzańskie bulwary, by wspólnie bawić się i poznawać naszą wrocławską rzekę. Spotkanie ma pokazać Odrę jako miejsce rekreacji i wypoczynku, ale także ważny element środowiska i gospodarki.

W roku 2016 Biuro Promocji Miasta i Turystyki zorganizowało otwarcie bulwarów pn. „Festyn na Bulwarze Dunikowskiego”. W roku 2017 zmieniamy nazwę wydarzenia, by oddać należne miejsce rzece. Potencjał Odry jest ogromny – zrewitalizowane nabrzeże daje możliwość wypoczynku i rekreacji, w okolicy rzeki powstaje wiele miejsc komercyjnych, wypożyczalni sprzętu, a po rzece pływają liczni armatorzy floty pasażerskiej. Odra spełnia też bardzo istotną rolę dla środowiska naturalnego i jest ważnym elementem starań Wrocławia o tytuł Zielonej Stolicy Europy. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu, a chętnych także do włączenia się w naszą akcję.

Podczas imprezy swoją prezentację będą miały liczne atrakcje Wrocławia. Głód będzie można zaspokoić w food truckach, a głód wiedzy podczas licznych warsztatów w strefach: miejskiej, żeglarskiej i ekologicznej czy gospodarczej. Nie pozwolimy nudzić się nikomu – od seniora po juniora!

Szczegóły programu wkrótce. Zapraszamy!

Dzień wcześniej, 21 kwietnia, aby przygotować rzekę do jej święta, zorganizowane zostanie sprzątanie terenów nadodrzańskich. Tych, którzy jeszcze bardziej zechcą zaangażować się w organizację Dnia Odry, prosimy o uzupełnienie poniższego formularza kontaktowego. Szczególnie zachęcamy do tego wodniaków, stowarzyszenia, grupy nieformalne i artystyczne, które chciałby urozmaić program wydarzeń swoją obecnością. Chętnie wspomożemy w prezentacji talentów, czy organizacji warsztatów dla dzieci. Na zgłoszenia czekamy do 27 marca 2017.

Masz pomysł jak urozmaicić harmonogram atrakcji podczas Dnia Odry? Zgłoś się, dołącz do organizatorów

(* Pole wymagane)
(* Pole wymagane)
krótko opisz swoją inicjatywę
(* Pole wymagane)