Dzień Odry – 22 kwietnia spotkajmy się nad Odrą!

22 kwietnia w Światowy Dzień Ziemi zapraszamy na nadodrzańskie bulwary, by wspólnie bawić się i poznawać naszą wrocławską rzekę.

Sprawdź szczegółowy harmonogram wydarzeń Dnia Odry (22 kwietnia) >>

Spotkanie ma pokazać Odrę jako miejsce rekreacji i wypoczynku, ale także ważny element środowiska i gospodarki.

citylight OdraW roku 2016 Biuro Promocji Miasta i Turystyki zorganizowało otwarcie bulwarów pn. „Festyn na Bulwarze Dunikowskiego”. W roku 2017 zmieniamy nazwę wydarzenia, by oddać należne miejsce rzece. Potencjał Odry jest ogromny – zrewitalizowane nabrzeże daje możliwość wypoczynku i rekreacji, w okolicy rzeki powstaje wiele miejsc komercyjnych, wypożyczalni sprzętu, a po rzece pływają liczni armatorzy floty pasażerskiej. Odra spełnia też bardzo istotną rolę dla środowiska naturalnego i jest ważnym elementem starań Wrocławia o tytuł Zielonej Stolicy Europy. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu, a chętnych także do włączenia się w naszą akcję.

Podczas imprezy swoją prezentację będą miały liczne atrakcje Wrocławia. Głód będzie można zaspokoić w food truckach, a głód wiedzy podczas licznych warsztatów w strefach: miejskiej, żeglarskiej i ekologicznej czy gospodarczej. Nie pozwolimy nudzić się nikomu – od seniora po juniora!

Sprawdź program wydarzeń >>

 

Dowiedz się więcej o atrakcjach zaplanowanych na 22 kwienia:

Dzień dobry, Dzień Odry – zapowiedź programu >>

Dzień Odry: warsztaty dla dzieci i rodziców >>

Strefa warsztatów żeglarskich podczas Dnia Odry >>

Dzień Odry: strefa foodtracków >>

Dzień Odry z Politechniką Wrocławską >>

Gra miejska „Śladami Viadrusa – boga Odry” >>

Dzień Odry: bezpłatny przejazd meleksem dla seniorów. Zapisy! >>