Dzień Życzliwości – akcja zbierania podpisów

Od 2006 roku Biuro Promocji Miasta, we współpracy z wrocławskimi uczelniami wyższymi oraz licznymi partnerami, realizuje kampanię promocyjną pod hasłem: Dzień Życzliwości. Znajdź się wśród życzliwych. Obchody Dnia Życzliwości odbywają się we Wrocławiu zawsze 21 listopada, teraz stowarzyszenie Pozytywne.com wyszło z inicjatywą, aby swoim zasięgiem objęły one całą Polskę. Przyłącz się do akcji – znajdź się wśród życzliwych!

Obecnie takie słowa, jak przychylność, uczynność, sympatia zniknęły z języka mediów czy wypowiedzi osób publicznych. Zastąpiły je: rywalizacja, konkurencja, indywidualizm. Aby nie dopuścić do całkowitego odwrócenia się od drugiego człowieka, nie zapominajmy, że wzajemny szacunek i otwartość przynoszą natychmiastowe rezultaty – sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania sprawiamy, że inni doceniają i szanują nasze.

Zbierzmy 100 tys. podpisów pod projektem ustawy, aby 21 listopada stał się oficjalnym Dniem Życzliwości!

Aby wesprzeć akcję należy wejść na stronę dzienzyczliwosci.pl i podać swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail w formularzu dostępnym na stronie głównej.

A na co dzień pamiętajmy, aby wysyłać bliskim życzenia, pomagać i dziękować wszystkim nawet za drobiazgi, okazywać życzliwość w domu, w pracy, w tramwaju czy autobusie, na ulicy i w samochodzie.