Dziś oficjalne otwarcie budynku Tawerny. Przebudowa kosztowała 10,5 mln złotych

tawernaTawerna, czyli budynek H-14 należący do Politechniki Wrocławskiej, otrzymała odnowioną elewację, basen wioślarski, nowe szatnie, hangary i sale konferencyjne. Zobacz jak wygląda po przebudowie.

22 października, od godziny 13:00, po wyremontowanych salach oprowadza prof. Zbigniew Sroka, prorektor ds. studenckich PWr. oraz Paweł Rańda, wicemistrz olimpijski w wioślarstwie i prezes AKS. Po remoncie w Tawernie będą odbywać się spotkania i konferencje. Natomiast pomieszczenia dla wioślarzy, żeglarzy i kajakarzy posłużą studentom zrzeszonym w Akademickim Klubie Sportowym PWr. Przebudowa obiektu jest częścią większego projektu uczelni, który zakłada także modernizację nabrzeża Odry, gdzie powstanie sztuczna plaża, boiska do siatkówki plażowej i pływające pomosty.

Funkcja budynku nie ulegnie zmianie. Tawerna przed remontem również służyła jako siedziba uczelnianej sekcji wioślarskiej oraz klubu studenckiego, ale teraz ma szansę stać się nowoczesnym ośrodkiem wodniackim.

Przebudowa kosztowała 10,5 mln złotych. W przyziemiu odnowionego budynku znalazły się m.in. szatnie, łazienki, sala ergometrów i hangar dla łodzi. Wyremontowano także basen wioślarski, nad którym zawieszono lustra i ekrany.

Natomiast w dwóch salach znajdujących się na parterze – sala rektorska i sala wielofunkcyjna – będą się odbywały konferencje i seminaria. Oba pomieszczenia zostały wyposażone w nowe systemy audiowizualne.

Z sali rektorskiej szklanymi drzwiami można przejść na przeszkloną werandę, której powierzchnia wynosi ponad 100 metrów kwadratowych. Stamtąd można wyjść na duży taras (ponad 760 metrów kwadratowych) z widokiem na nabrzeże i Odrę. Z kolei na pierwszym piętrze powstały pomieszczenia biurowe, w których działają już Biuro Karier PWr oraz Dział Studencki.

 

Zobacz także

Politechnika Wrocławska