Ekologicznie na Wyspie Słodowej: bazar, piknik i zbiórka odpadów

Koniec wakacji nie oznacza końca imprez na Wyspie Słodowej. Już w najbliższy weekend czekają na nas kolejne atrakcje, tym razem związane z tematem ekologii.

Eko-Strefa na Wyspie Słodowej będzie składać się z czterech stref:

  1. strefa I – namiot cyrkowy (sztuka, muzyka, warsztaty, filmy, eko)
  2. strefa II – wrocławski mega bazar (fashion, lifestyle, eko)
  3. strefa III – stanowisko odbioru elektro odpadów (eko)
  4. strefa IV – piknik/leżakownia (gastro, chillout, eko)

Sobota, 14 września

  • zbiórka elektro odpadów – 12.00 – 21.00
  • mega bazar – 12.00 – 21.00
  • piknik, strefa gastronomiczna, leżakownia – 12.00 – 21.00
  • klubowe pożegnanie lata 2013 – 12.00 – 21.00
  • after party w klubie das lokal  – 22.00 – 7.00

Jak można aktywnie wziąć udział w Eko Strefie na Wyspie Słodowej?

1. Zbiórka elektroodpadów – przy współpracy z międzynarodową firma STENA Recycling otworzymy, zlokalizowane przy wjeździe na Wyspę Słodową stanowisko odbioru elektroodpadów

W zamian za przyniesiony sprzęt rozdawane będą upominki i ekoinformatory. Przyjmujemy: wielkogabarytowy sprzęt RTV, AGD, małe AGD, monitory, drukarki, skanery, baterie, telefony, świetlówki itp. Osoby, biorące aktywnie udział w akcji, poza upominkami wezmą udział w losowaniu nagród.

Odbiór odpadów zapewnia – http://stenarecycling.pl/

2. Mega bazar różności – przyjdź na zakupy na ponad 180 m2 zadaszonej przestrzeni, zaprezentują się Wrocławskie firmy i organizacje. Kategorie: hand made, deco, fashion, art, sport, lifestyle. Listę wystawców można znaleźć tutaj.

3. Klubowe pożegnanie lata 2013 – w sobotę mocno stawiamy na kulturę niezależną. Występy muzyczne w specjalnie postawionym do tego Namiocie Cyrkowym, w którym stworzymy dla Was jedyny i niepowtarzalny imprezowy ekoklimat.

4. Warsztaty – bloki warsztatowe dla najmłodszych oraz tych trochę starszych złotych rączek. Dobra zabawa połączona z nauką i ciekawymi pomysłami. przyjdź i się przekonaj, co będziemy majstrować.

5. Piknik – baw się i wypoczywaj na Zielonej Wyspie Wrocławia. Strefy gastronomiczne i największa w mieście leżakownia pod chmurką. Strefa otwarta całe dwa dni.

6. Wieczorne kino – dwa ciekawe filmy, nawiązujące do tematyki wydarzenia.

Termin: 
14.09.2013 (sobota), 12.00 do 21.00