Ekopotencjał – Przestrzeń Możliwości

Eko stanowisko zorganizowane przy współpracy Fundacji Ekopotencjał – Przestrzeń Możliwości oraz spółki miejskiej Ekosystem to dwa namioty, w których propagowana będzie segregacja odpadów, recykling oraz upcykling. W jednym namiocie pracownicy Ekosystemu oraz Fundacji przekazywać będą wiedze dotyczącą tego, jak poprawnie segregować odpady. Odpowiedzą również na wszystkie pytania dotyczące segregacji odpadów oraz recyklingu, rozdając przy tym materiały edukacyjne.

W drugim namiocie Fundacja przeprowadzi warsztaty z upcyklingu, na których z palet i skrzynek drewnianych będzie można stworzyć unikatowe meble. Stworzone podczas warsztatów meble staną w PSZOK-u na ul. Michalczyka 9 we Wrocławiu.

Fundacja “Ekopotencjał – Przestrzeń Możliwości” została założona w 2013 roku w celu realizacji działań na rzecz szeroko rozumianej edukacji ekologicznej, ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju. Tworzy ją grupa absolwentów Wydziału Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego, posiadająca doświadczenie zawodowe w ochronie środowiska, edukacji ekologicznej, turystyce oraz gospodarce przestrzennej. Wszystkich członków Fundacji łączy przekonanie, że przez edukację oraz interdyscyplinarne i kompleksowe podejście do problemów środowiska, można znaleźć ich pozytywne rozwiązanie. Naszą misją jest przekazywanie wiedzy na temat m.in. prawidłowego  gospodarowania odpadami oraz zagrożeń dla środowiska wynikających z nieodpowiedzialnej działalności człowieka. Naszym celem jest także ukazanie “ekopotencjału” otaczającego nas środowiska, w związku z czym działalność Fundacji skupiona jest na inicjowaniu i wspieraniu działań społeczności lokalnych tworzących produkty  oparte na potencjale przyrodniczym i lokalnych zasobach. Realizujemy również projekty dotyczące zagospodarowania różnego rodzaju terenów czy obiektów, które mają wpływ na poprawę jakości i poziomu życia na obszarach gmin miejskich, wiejskich oraz  miejsko – wiejskich.