Ekosystem

Eko stanowisko zorganizowane przy współpracy Fundacji Ekopotencjał – Przestrzeń Możliwości oraz spółki miejskiej Ekosystem to dwa namioty, w których propagowana będzie segregacja odpadów, recykling oraz upcykling. W jednym namiocie pracownicy Ekosystemu oraz Fundacji przekazywać będą wiedze dotyczącą tego, jak poprawnie segregować odpady. Odpowiedzą również na wszystkie pytania dotyczące segregacji odpadów oraz recyklingu, rozdając przy tym materiały edukacyjne.

W drugim namiocie Fundacja przeprowadzi warsztaty z upcyklingu, na których z palet i skrzynek drewnianych będzie można stworzyć unikatowe meble. Stworzone podczas warsztatów meble staną w PSZOK-u na ul. Michalczyka 9 we Wrocławiu.

 

Ekosystem (Ekosystem Sp. z o.o.) to miejska spółka, która zajmuje się utrzymaniem czyli sprzątaniem części ulic i terenów zarządzanych przez miasto oraz odbiorem i zagospodarowaniem odpadów. Spółka koordynuje prace firm, którym zleca sprzątanie i odbiór odpadów, a także prowadzi działania informacyjne i edukacyjne, organizując między innymi sprzątanie z okazji Dnia Ziemi i przy okazji międzynarodowej akcji Clean Up The World oraz wspiera wydarzenia i imprezy o tematyce ekologicznej.