Ergorow 2016: Mistrzostwa Polski na Ergometrze Wioślarskim [fotorelacja]

W Hali Stulecia na ergometrach ścigali się wioślarze profesjonalni, pełnosprawni, niepełnosprawni oraz drużyny akademickie. W konkurencji klubów sportowych na podium znalazły się: Lotto Bydgostia, WTW Warszawa i AZS AWF Kraków.

Zawody obyły się w niedzielę, 31 stycznia, w Hali stulecia. Licencjonowani zawodnicy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich (profesjonalni wioślarze) ścigali się na dystansie 2000 metrów, a niepełnosprawni wioślarze oraz zawodnicy akademiccy na dystansie 1000 metrów.

Zawodnicy zmierzyli się na sprzęcie typu Concept 2. Troje pierwszych zawodników w kategoriach mistrzowskich otrzymało medale i puchary Mistrzostw Polski. Zawodnikom udało się ukończyć dystans tysiąca lub dwóch tysięcy metrów w 8, 7, a czasem nawet w nieco ponad 3 minuty. W rankingu klubów na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna Lotto Bydgostii, na drugim WTW Warszawa, a na trzecim AZS AWF Kraków. Nie zawiedli również studenci Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz AWF Wrocław.

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie internetowej: www.ergorow.pl.