Eurocamp we Wrocławiu

W dniach od 31 sierpnia do 1 września we Wrocławiu odbywać się będzie turniej piłkarski, w którym weźmie udział młodzież z 53 krajów członkowskich UEFA.

Jednak Eurocamp 2012 to coś więcej niż zwykłe zawody. To święto czystej gry, poszanowania zasad fair play, a głównym celem jest integracja młodych ludzi z różnych środowisk i krajów. Przy współpracy z UEFA EURO 2012 oraz finansowym wsparciu UEFA i Komisji Europejskiej, w Eurocampie weźmie udział około 250 młodych ludzi, którzy cały tydzień spędzą na zajęciach międzykulturowych, graniu w piłkę nożną, nauce i zabawie. Skorzystają także mieszkańcy Wrocławia, dla których Miasto przygotowało kilkadziesiąt atrakcji towarzyszących.

Zanim rozpocznie się turniej, młodzi uczestnicy wezmą udział w warsztatach takich jak integracja i spójność społeczna, dialog międzykulturowy, przywództwo młodzieżowe, nauka zasad zdrowego stylu życia. Natomiast punktem kulminacyjnym będzie turniej rozgrywany na wrocławskiej Pergoli metodą football3, zgodnie z którą na boisku grają drużyny mieszane, a wygrywa ten, kto niekoniecznie zdobywa najwięcej bramek, ale ten kto uzbiera najwięcej punktów m.in. za grę fair play.
 
W dniach 31 sierpnia i 1 września przy Hali Stulecia odbędzie się dwudniowa impreza towarzysząca rozgrywkom finałowym turnieju. Zapraszamy wrocławian zarówno do kibicowania, jak i do udziału w specjalnie przygotowanych atrakcjach. Wokół fontanny pojawi się kilkadziesiąt punktów, w których przedstawiciele wrocławskich organizacji, klubów sportowych, innych podmiotów  będą prezentować swoją działalność. Przede wszystkim jednak zaproszą do specjalnych stref aktywności: społecznej, zdrowotnej, rekreacyjnej, artystycznej i sportowej. Każdego dnia w godz. 10.00-18.00 mali i duzi mieszkańcy Wrocławia będą mogli zapoznać się zasadami zdrowego stylu życia, konkurencjami turnieju The World Games, który w 2017 roku odbędzie się we Wrocławiu oraz po prostu aktywnie i wesoło spędzić czas z rodziną.

Będzie można pograć w baseball, turnball, bule i unihokej i warcaby. Chętni będą mogli porzucać frisbee i spróbować swoich sił w dj-ingu. Na odważnych będzie czekał slackline i ścianka wspinaczkowa. Będą bębny, tańce greckie i śpiewy ukraińskie. Będzie można pomalować ścianę i puszczać olbrzymie bańki mydlane. Przyjedzie również ze swoim spektaklem dla najmłodszych Teatr Lalek . A na szukających wytchnienia po masie atrakcji będą czekały leżaki znanej wrocławianom i lubianej kampanii „Wrocławianie na Polanie”.
Czy może być ciekawsze zakończenie wakacji?

Termin: 31 sierpnia (piątek) – 1 września (sobota), godz. 10.00-18.00
Miejsce: Pergola przy Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
Wstęp: wolny