„Europa na widelcu” 2012

W tym roku zapraszamy na czwartą edycję festiwalu „Europa na widelcu” – wyjątkowej imprezy kulinarnej pod patronatem Roberta Makłowicza i Piotra Bikonta.

Inspiracją dla tegorocznej edycji są oczywiście mistrzostwa Europy w piłce nożnej – wszyscy, którzy przybędą na rynek, będą mogli skosztować potraw z krajów biorących udział w tym futbolowym święcie.

Festiwal rozpocznie się 2 czerwca jarmarkiem produktów spożywczych, a 3 czerwca zapraszamy na wrocławski rynek na tradycyjne wspólne biesiadowanie.

W programie tegorocznej edycji kulinarnego święta znajdą się m.in.:

– degustacja potraw z 16 krajów rozgrywających mecze podczas mistrzostw

– pokazy kulinarne Roberta Makłowicza oraz szefów kuchni wrocławskich restauracji

– jarmark produktów spożywczych, 2–3 czerwca

– koncert ukraińskiego zespołu Atmasfera

– występ Big Bandu Zbigniewa Czwojdy, tworzonego co roku specjalnie na tę okazję, w skład którego wchodzą znakomici wrocławscy muzycy, z gościnnym udziałem Justyny Steczkowskiej.

Jako imprezy towarzyszące 3 czerwca odbędą się IV Wrocławski Turniej Nalewek i II Wrocławska Potyczka Destylatów Owocowych oraz spotkanie warsztatowo-informacyjne na temat wytwarzania destylatów w Austrii, a także Kiermasz Książek Kucharskich i specjalne kulinarne spotkanie z cyklu „Gadki-szmatki Literatki”.

Tegorocznej edycji towarzyszą też dwa konkursy: na mistrzowski przepis – przygotowany przez platformę kulinarną Cooklet.com , oraz na zdjęcie ugotowanej przez siebie potrawy – na enw.smakiwroclawia.pl . Fundatorem nagród w konkursach jest firma FagorMastercook.

Poznaj menu tegorocznej biesiady

Szczegółowy program imprez