Gwiazdy nad Odrą

Klimat nadodrzańskiej Wyspy Słodowej doceniają nie tylko studenci. Wyspa powoli staje się kolejnym koncertowym sercem miasta. Potwierdzeniem są choćby zbliżające się koncerty takich gwiazd jak Nick Cave, Ayo czy Erykah Badu!

Maraton koncertowy na Wyspie Słodowej zacznie się 18 czerwca. Tego dnia wrocławianie będą bawić się na koncercie Ayo. Będzie to pierwszy koncert pięknej wokalistki we Wrocławiu. Ayo jest autorką takich przebojów, jak „Down On My Knees”, „And It’s Supposed To Be Love”, „Slow, Slow” oraz „Lonely”. W ramach koncertu na Wyspie Słodowej będzie promować swój najnowszy album „Billie-Eve”. Koncert odbędzie się w ramach Święta Wrocławia. 

Kolejny koncert nad Odrą zagra zespół Grinderman. To nowe oblicze Nicka Cave’a. Grupa, która powstała bazie jego poprzedniego zespołu The Bad Seeds, odwiedzi Wrocław już 29 lipca. Wszystko w ramach festiwalu Era Nowe Horyzonty. Grinderman to oprócz Cave’a:  skrzypek Warren Ellis, basista Martyn Casey i perkusista Jim Sclavunos. Pierwsza płyta projektu ujrzała światło dzienne cztery lata temu. 

Również w ramach Święta Wrocławia koncert zagra Erykah Badu. To amerykańska królowa soulu i hip-hopu, która  7 sierpnia pojawi się również na Wyspie Słodowej. Będzie to jej trzeci występ w Polsce (ostatnio pojawiła się na Heineken Open`er Festival). Badu ma na koncie sześć solowych albumów, jej debiutancka płyta „Baduzim” ukazała się w 1997 roku i dostała dwie statuetki Grammy (w tym za najlepszy album R&B).