III Dolnośląski Karnawał Odrzański: spływ, Otwarty Wielobój Wodniaków i budowanie statków

mat. organizatora

mat. organizatora

28 czerwca wodniacy z Wrocławia i okolic spotkają się na Odrze i Wyspie Słodowej na „III Dolnośląskim Karnawale Odrzańskim”.

Spływ karnawałowy rozpocznie się o godzinie 12:00, miejscem startu będzie Odra na wysokości ujścia Oławy przy Moście Grunwaldzkim a meta przy Bulwarze Włostowica. W spływie może wziąć udział każdy, kto posiada sprzęt pływajacy i kapok. Impreza zakończy się całodziennym piknikiem z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych na Wyspie Słodowej. W rejonie wyspy Słodowej mogą pływać wyłącznie jednostki z napędem silnikowym.

Impreza pokaże potencjał turystyki wodnej na Odrze a jej głównym celem jest integracja środowisk związanych z działalnością wodną we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. W Karnawale wezmą udział, kluby, stowarzyszenia, fundacje, osoby prywatne, firmy zainteresowane rozwijaniem turystyki wodnej oraz jednostki samorządu terytorialnego z całego województwa.

Organizacja „III Dolnośląskiego Karnawału Odrzańskiego” ma przyczynić się do lepszego poznania Odry jako rzeki przyjaznej. Mieszkańcy i turyści coraz chętniej aktywnie spędzają czas korzystając z wypożyczalni sprzętu wodnego czy rejsów po Odrze. Dolnośląski Karnawał Odrzański to impreza, która wspiera turystykę wodną i przyczynia się do promowania aktywnego spędzania wolnego czasu nad wodą.

Organizatorem imprezy jest Dolnośląska Organizacja Turystyczna przy wsparciu Biura Promocji Miasta.

Informacje o atrakcjach znajdziecie tutaj.