Juliette Binoche i Johnny Depp na Wyspie Słodowej

Weekend na Wyspie Słodowej zaczyna się już w piątek, kiedy to w ramach „Otwartej Sceny” będzie można posłuchać na żywo zespołu Pewex. Później, na leżakach i kocach, tradycyjne już kino plenerowe.

W piątek w ramach projektu „Otwarta Scena” przed publicznością zaprezentuje się punkowy zespół Pewex. Po godzinie 18.00 na Wyspie Słodowej wystąpi czterech młodych artystów pochodzących z Oleśnicy. Po koncercie odbędzie się projekcja filmu z udziałem Juliette Binoche oraz Johnny’ego Deppa – „Czekolada”. Kino plenerowe rozpocznie się tradycyjnie o 21.00.

Następnego dnia na scenie wystąpią dwa wrocławskie zespoły – „This Great End” oraz „Bleeding Moses”. Na zakończenie wieczoru, na Wyspie Słodowej, wyświetlony zostanie film z gwiazdorską obsadą – „Wszyscy mają się dobrze”.

Niedziela to kumulacja wydarzeń sportowych i rekreacyjnych. Na Wyspie Piaskowej poznamy kolejny sport nieolimpijski – softball. Nie zabraknie także warsztatów tanecznych pod okiem profesjonalnych instruktorów z grupy Wroclove Zumba.

Fani gier planszowych także w najbliższą niedzielę będą mogli bezpłatnie wypożyczyć ulubione tytuły. Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu powróci na Wyspę Słodową z warsztatami dla dzieci i rodziców. Będzie także dostępny duży wybór książek do wypożyczenia w ramach Biblioteki Plenerowej.

Więcej informacji o wydarzeniach znajduje się na stronie wyspa.wroclaw.pl. Organizatorem jest Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego.