Juwenalia 2016. Rozpoczyna się miesiąc studentów!

concert-984276_960_720Już dziś pierwsza wrocławska uczelnia rozpoczęła obchody juwenaliów. Studenci Politechniki do końca tygodnia obchodzą swoje święto!

Od śniadania z rektorem rozpoczęły się juwenalia Politechniki Wrocławskiej. O 9:30 profesor Tadeusz Więckowski częstował studentów bułkami, kanapkami i sokiem. Przez kolejne 6 dni żacy będą mogli uczestniczyć w licznych koncertach, obejrzeć pokaz projektu P.I.W.O. oraz odpocząć przy tradycyjnym grillu pod akademikami na osiedlu Wittigowo.

Natomiast 12 maja ulicami miasta przejdzie pochód studentów wszystkich uczelni. Rozpocznie się w czwartek o godzinie 10:30 i wyruszy spod budynku D-21 kampusu PWr. Przemarsz barwnego korowodu zakończy się na ulicy Wittiga, pod akademikami Politechniki.

Juwenalia w naszym mieście organizowane są wspólnymi siłami wszystkich uczelni. Do 2 czerwca studenci świętować będą na imprezach: Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytetu Przyrodniczego, Uniwersytetu Ekonomicznego, Wyższej Szkoły Oficerskiej oraz Uniwersytetu Wrocławskiego.