Już dziś przejdziemy odnowioną Kładką Zwierzyniecką

Na ten moment czekaliśmy od czerwca. Po trwających sześć miesięcy pracach renowacyjnych na Kładce Zwierzynieckiej będziemy mogli przejść przez rzekę odnowioną przeprawą.

Fot. materiały ZDiUM

Remont Kładki Zwierzynieckiej, którą zawsze chętnie przeprawiała się na drugi brzeg Odry większość wrocławian, dobiegł końca 30 listopada. Jak ogłosił Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu, na remontowanym obiekcie do wczoraj trwały jeszcze ostatnie odbiory. Jednak już dziś Kładka powinna zostać oddana do użytku pieszym i rowerzystom.

Kładka Zwierzyniecka łącząca ulicę Na Grobli z Wielką Wyspą powstała w 1976 roku. Od tamtej pory przeprawa była poddawana jedynie drobnym poprawkom, dlatego jej generalny remont był nieodzowny. Dziś, po zakończeniu prac renowacyjnych, możemy cieszyć się nową, wygodniejszą i bardziej bezpieczną Kładką, z której mogą korzystać nie tylko piesi, ale także rowerzyści i osoby niepełnosprawne.

Jakie prace przeprowadzono na Kładce? Jej konstrukcja została wzmocniona, a części stalowe wyczyszczono i zabezpieczono przed korozją. Podczas remontu wymieniona została nawierzchnia i balustrady przeprawy. Przebudowano również znajdującą się tam sieć energetyczną należącą do Tauron SA oraz MPWiK. Jedną z najbardziej istotnych dla wrocławian zmian jest stworzenie nowego, mniej stromego podjazdu, którym na Kładkę Zwierzyniecką bez problemu wjadą osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, a także rodzice z wózkami dziecięcymi oraz rowerzyści, którzy już nie będą musieli zsiadać ze swoich pojazdów.

Zobacz także

Kładka Zwierzyniecka