Kamienica na Wyspie Słodowej znajdzie nowego właściciela?

Budynek, który zdobi pokaźnych rozmiarów mural, pochodzi z 1912 roku. Jest w kiepskim stanie technicznym, co jest jednym z powodów, dlaczego miasto chce go sprzedać. To jednocześnie jedyna kamienica, która znajduje się w obrębie Wyspy Słodowej.

Być może kamienica trafi na sprzedaż jeszcze w tym roku – informuje Gazeta Wrocławska. Nie znana jest jak dotąd cena wywoławcza. Sam budynek liczy sobie ponad 100 lat. Nie jest wysoki – mierzy niecałe 19 metrów wysokości, to przekłada się na sześć pięter. Jedną ze ścian kamienicy zdobi pokaźnych rozmiarów mural. Obecnie mieszkają tam ostatni lokatorzy, którzy zostaną przekwaterowani.

Wyspa Słodowa jest bardzo atrakcyjnym punktem dla ewentualnego nabywcy. To serce Wrocławia, tu spotykają się ludzie młodzi. Miasto ma pomysł, jak ucywilizować wyspę, więc być może w kamienicy powstaną lokale usługowe, zamiast mieszkalnych. Tym bardziej, że jednym z pomysłów dotyczących wyspy było stworzenie tu centrum rozrywki, z koncertami, ogródkami piwnymi, ścianką wspinaczkową. Miejsce to narażone jest na ciągły hałas.

Na razie nie ma konkretnych planów, co w kamienicy mogłoby powstać. Jak podaje Gazeta Wrocławska, być może zagości tu hotel, restauracje lub drobne lokale handlowe.