Klub Żeglarski „Eol” – historia klubu, kursy jesienne

Klub Żeglarski „Eol” zaprasza do udziału w jesiennych kursach żeglarskich. Kurs motorowodny i pływania szkoleniowe na żaglówkach odbędą się w październiku. 

Historia klubu

Klub powstał w marcu 1958 roku, utworzyli go członkowie sekcji wodniaków działającej przy Oddziale Wrocławskim PTTK.
Od początku swojej działalności klub znajduje się przy ul. Rzeźbiarskiej 6, dysponuje również pływalnią w zatoczce Harcerskiej przy HOW Stanica (ul. Kożuchowska 13 – dwa przystanki tramwajowe za ZOO).

Jednym z największych sukcesów klubu było zwodowanie pełnomorskiego jachtu s/y BOLKO – był to pierwszy jacht dolnośląskiego środowiska żeglarskiego w okresie powojennym. Jego nazwa wytypowana została w ogłoszonym plebiscycie.

Eol podjął się w latach sześćdziesiątych wybudowania, w czynie społecznym, flotylli śródlądowych jachtów klasy OMEGA. Własna flotylla jachtów śródlądowych umożliwiła klubowi rozszerzyć prowadzoną działalność o rekreacyjno-turystyczną i szkoleniową.

W połowie lat sześćdziesiątych pojawiła się również flotylla jachtów kabinowych (typy Orion). Do dziś zachowany jest pierwszy klubowy Orion, na którym odbywają się pływania szkoleniowe i wycieczki na podwrocławski Bajkał.
W późniejszych latach w klubie pojawiły się również motorówki. Są one wykorzystywane do szkoleń i rekreacji.

Szkolenia

Szkolenia od początku działalności kluby były istotną jego częścią. W okresie letnim organizowane były obozy szkoleniowe na pojezierzu Drawskim i na Mazurach, a wiosną prowadzono szkolenie na Odrze i Bajkale.
Obecnie Eol swoją działalność szkoleniową ogranicza do rejonu Wrocławia (zatoczka Harcerska i na Odrze).

Kursy jesienne

W październiku trwać będzie weekendowy kurs motorowodny zakończony egzaminem (egzamin odbędzie się w drugiej polowie października). Koszt kursu wynosi 580 zł.

W październiku odbędą się również pływania szkoleniowe na żaglówkach, ale z uwagi na kończący się sezon druga cześć kursu i egzamin planowana jest na wiosnę 2017 roku.

Wiecej informacji otrzymasz:
mailowo: a.grzebien@wp.pl,
lub telefonicznie pod numerami 607878100, 781268470.