Kolejne mistrzostwa rozegrają się na Odrze

Chłód i deszcz wrocławskiej młodzieży nie jest straszny. Licealiści wystartują 21 października w Mistrzostwach Wrocławia w żeglarstwie klasycznym i kajakarstwie szkół średnich.

Popularyzacja żeglarstwa i kajakarstwa, propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, promocja Odry i Mariny Wrocław oraz Mariny Kozanów. To główne cele, jakie założył sobie organizator mistrzostw – Fundacja Hobbit. Zawody są zatem nastawione przede wszystkim na dobrą zabawę i mają formę rekreacyjno-turystyczną. Czym jednak byłyby tego rodzaju wydarzenia bez zdrowej rywalizacji, adrenaliny i wyłonienia zwycięzców? Dlatego też przygotowano upominki dla najlepszych drużyn tegorocznych mistrzostw.

Regaty odbędą się w sobotę – 21 października 2017 roku między godziną 8:00 a 17:00 na Marinie Wrocław przy ul. Edmonda Micheleta (II Zimowisko Barek). Natomiast uroczystość otwarcia mistrzostw, zgłoszenia załóg, a później dekoracja i piknik dla zawodników, uczestników i organizatorów będa miały miejsce na Marinie Kozanów (ul. Połbina 1).

Fundacja Hobbit zapewnia jachty i kajaki wyposażone w środki asekuracyjno-ratunkowe. Zawodnicy wystartują na jachtach w klasie OMEGA standard, natomiast kajakarze będą mieli do dyspozycji 12 kajaków turystycznych VISTA. W mistrzostwach mogą wziąć udział nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele szkół średnich. Organizator zastrzega jednak, że przynajmniej 50% załogi powinna stanowić młodzież. Każda placówka biorąca udział w zawodach wystawia jedną trzyosobową załogę żeglarską, jedną męską dwuosobową załogę kajakową i jedną żeńską załogę kajakową, składającą się z dwóch dziewcząt. Drużyny będą reprezentować szkołę w danej kategorii.

Zwycięzcy otrzymają puchar prezydenta Miasta Wrocławia, który zostanie przyznany najlepszej szkole w ogólnej klasyfikacji kajakowej i żeglarskiej. Pozostali zawodnicy mogą liczyć na pamiątkowe dyplomy i upominki, które trafią do drużyn startujących w poszczególnych klasyfikacjach: żeglarskiej, kajakowej żeńskiej oraz kajakowej męskiej.

Jak zgłaszać chęć udziału w mistrzostwach? Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres: biuro@fundacja-hobbit.pl. Wzór wniosku jest dostępny na stronie: www.fundacja-hobbit.pl. Do udziału w zawodach dopuszczeni będą sternicy, którzy posiadają przynajmniej stopień żeglarza jachtowego oraz załoganci z podstawowym obyciem na jachcie i doświadczeniem w rekreacyjnym uprawianiu żeglarstwa.

Program mistrzostw:

08.00 – 09.50 – przyjmowanie zgłoszeń i potwierdzenie obecności załóg które zgłosiły się wcześniej, przyjmowanie niezbędnych dokumentów – zgoda rodziców na udział w regatach, oświadczenie o dobrym stanie zdrowia.

10.00 – uroczyste otwarcie regat

10.10 – odprawa techniczna (losowanie jachtów i kajaków, szkolenie z obsługi jachtu i kajaka, omówienie zasad bezpieczeństwa, omówienie zasad rozgrywek i planu tras, omówienie punktacji i regulaminu regat. Zapoznanie z instrukcją żeglugi i procedurami startowymi)

10.45 – transport na miejsce rozgrywek

11.45 – start do pierwszego wyścigu

16.30 – uroczyste zakończenie regat, wręczenie nagród i dyplomów

17.00 – mini piknik przy muzyce żeglarskiej.

Regulamin i szczegóły mistrzostw można znaleźć na stronie organizatora: http://fundacja-hobbit.pl/zagle/?pid=71fd9ca4&lang=pl.