Kolumnada na Wzgórzu Partyzantów do remontu

Piękne miejsce przy wrocławskiej fosie w końcu ma szansę odzyskać dawną świetność. Kolumnada właśnie została oddana do remontu.

Na razie budowla została zabezpieczona siatkami, trwają jeszcze ustalenia dotyczące renowacji kolumnady. To jedno z piękniejszych miejsc Wrocławia, bardzo malownicze. Latem działa tu restauracja, można spotkać również wiele młodych małżeństw podczas sesji fotograficznych. W dodatku kolumnada położona jest bardzo blisko fosy miejskiej – to teren bardzo zielony, idealny do spacerów.

Jest szansa, że remont kolumnady tchnie we Wzgórze Partyzantów nowe życie. Być może powstanie tam klub lub winiarnia. Mówi się również o idealnym miejscu do organizowania wesel.

Kolumnada na Wzgórzu to pozostałość po nieistniejących obecnie murach obronnych miasta. Na środku budowli znajduje się – niedziałająca od dłuższego czasu – fontanna. U podnóża Wzgórza Partyzantów można z kolei trafić na lokale, część z nich już nie działa. Jeszcze do niedawna mieściła się tu Reduta.

Remont z prawdziwego zdarzenia rozpocznie się na kolumnadzie wiosną. Zimą z kolei możemy spodziewać się mniejszych robót.