Koncerty i spektakle na Barce Tumskiej

Czwartkowe koncerty młodych jazzowych wykonawców powoli stają się tradycją Ostrowa Tumskiego. Również w tym tygodniu miłośnicy muzyki na żywo będą mieli okazję uczestniczyć w występie na Barce Tumskiej. Tym razem w Pubie Tawerna zagra nyski InJazz Quartet.

Muzycy zespołu są studentami Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie. Jak sami zapewniają, do klasyki jazzu nawiązują nie tylko instrumentarium (saksofon, pianino, bas i bębny), ale także doborem repertuaru, na który składają się najsłynniejsze standardy gatunku.

– Dzięki nim możemy poznać ten doskonały, ambitny ale jakże miły i przyjemny rodzaj muzyki – mówią artyści z InJazz Quartet – Jazz jest naszą pasją, dlatego dbamy o każdy wspólnie zagrany dźwięk. Istotą muzyki wykonywanej przez nas mogą być słowa: “It don’t mean a thing, if it ain’t got that swing‘‘.

Koncert nyskiego zespołu to już kolejny występ w ramach organizowanych co tydzień na Barce Tumskiej Jazzowych Czwartków. Cykl bezpłatnych imprez ma promować młodych twórców z Wrocławia i okolic. Wcześniej w pierwszym pubie i restauracji na wodzie we Wrocławiu wystąpili m.in. Kasia Pakowska Band, Agnieszka Hajduk Band, Loop of the Time i Tweenings.

Początek koncertu w czwartek, 24 listopada, o godz. 18.00 w Pubie Tawerna na Barce Tumskiej. Wstęp wolny.

 

Skład zespołu:

Bartosz Czarnecki – saksofon altowy

Małgorzata Mańkowska – fortepian

Michał Saragata – bas

Patryk Kaliński – perkusja

 

Więcej informacji: http://www.hotel-tumski.com.pl/hotel/32681.xml

 

Zupełnie inną, chociaż także muzyczną rozrywkę Barka Tumska oferuje
26 listopada. W ten wieczór odbędzie się pierwszy Bal Andrzejkowy na Odrze. Do tańca grać będzie zespół Kasi Pakowskiej. Na gości czeka zabawa do białego rana, przy dźwiękach smooth jazzu i utworów ze światowych list przebojów. Organizatorzy gwarantują także różnorodną kuchnię z daniami na ciepło i zimnymi zakąskami, a na popitkę między innymi marynarski rum, serwowany z pepsi
i cytryną. W niezwykły, andrzejkowy wieczór goście mogą liczyć na tradycyjne wróżby i zabawy. A wszystko to na pokładzie pierwszej we Wrocławiu restauracji na wodzie, w malowniczej scenerii Ostrowa Tumskiego.

 

Natomiast już w niedzielę, 27 listopada, po raz kolejny odbędzie się na niezwykłe przedstawienie dla dorosłych, grane na pokładzie Barki Tumskiej – pierwszej we Wrocławiu restauracji na wodzie. Wrocławski Teatr Lalek wystawi spektakl „Nawiedzony Młyn” w reżyserii Józefa Frymeta na podstawie sztuki Beaty Maciejewskiej i Mariusza Urbanka.  

Spektakl rozpocznie się w niedzielę o godz. 18:30.