Konkurs z okazji Światowego Dnia Wody. Fotografuj i wygraj

Jak można zabezpieczać wodę, by była jak najmniej zanieczyszczona? Konkurs fotograficzny dla wrocławian ma między innymi poszerzyć wiedzę o ochronie środowiska, czystości wody i chronieniu jej zasobów.

Konkurs organizuje Wydział Nauk o Ziemi i Instytut Nauk Geologicznych UWr, a wziąć w nim udział mogą zarówno osoby do 18 roku życia jak i pełnoletni – na uczestników czekają dwie kategorie.

Chcemy budować świadomość społeczną, przekonywać, jak ważna w naszym życiu jest woda i w jaki sposób możemy zabezpieczać nasze zasoby wodne. Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym Chrońmy wodę – zapewnia organizator.

Prace można zgłaszać do 8 marca, 18 marca odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu. Każdy uczestnik może wysłać do trzech fotografii, zgłoszenia należy przekazać na płycie CD do siedziby DZMiUW we Wrocławiu lub na adres mailowy: konkurs.foto@dzmiuw.wroc.pl, w temacie wpisując A – Młodzież „Chrońmy wodę” lub B – Dorośli „Chrońmy wodę”.

Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni a zwycięskie prace będą umieszczone  na wystawie prezentowanej podczas obchodów Światowego Dnia Wody, które odbywać się będą na UWr i DZMiUW we Wrocławiu podczas obchodów Światowego Dnia Wody 22 marca 2013 roku.

Regulamin konkursu wraz ze szczegółowymi zasadami można przeczytać na stronie Światowego Dnia Wody.