Konsultacje w sprawie przyszłości kamienicy na Wyspie Słodowej

Kamienica na Wyspie Słodowej znajdzie nowego właściciela?Jeśli nie jest ci obojętny los Wyspy Słodowej, możesz zaproponować jej zagospodarowanie. Miasto planuje stworzyć platformę, która umożliwi wymianę doświadczeń i pomysłów dotyczących kamienicy.

– Cieszę się, że mieszkańcy chcą dyskutować o Wrocławiu. Widzę, że jest potrzeba ponownego przemyślenia tego, co się dzieje i będzie się dziać na Wyspie Słodowej. Chcemy wszystkim mieszkańcom pokazać, jak dużo miasto czyni w zakresie Wyspy. Chcemy także wysłuchać opinii zainteresowanych mieszkańców na ten temat. Czekamy na ich nowe pomysły. Dotyczy to także kamienicy na Wyspie – mówi w portalu wroclaw.pl Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Konsultacje poprowadzi Bartłomiej Świerczewski, odpowiedzialny w Urzędzie Miejskim m.in. za Wrocławski Budżet Obywatelski. Jest osobą doświadczoną w przeprowadzaniu konsultacji społecznych. Wraz z nim z mieszkańcami rozmawiać będą Łukasz Medeksza, wiceprezes wrocławskiego oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich, a także Szymon Sikorski i Maciej Nowaczyk z wroclaw.pl.

Obecnie trwają przygotowania do uruchomienia platformy. Konsultacje potrwają trzy miesiące. Oprócz postawienia platformy internetowej, powstanie punkt konsultacyjny i zorganizowana zostanie dyskusja publiczna. Do czasu uruchomienia platformy dyskusja nie zostaje zamrożona. Wszelkie pomysły i konstruktywne uwagi można już przesyłać na adres: szymon.sikorski@araw.pl.

Sześciopiętrowa kamienica (ze strychem) ma 1500 mkw. powierzchni użytkowej. Plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje w tym miejscu m.in. usługi, gastronomię, biura, hotele, pracownie artystyczne, obiekty kongresowe i konferencyjne oraz mieszkania. Budynek wybudowany został w 1912 r. i znajduje się w Gminnej Ewidencji Zabytków Miasta Wrocławia.