Korowód masek nas Odrą

W kwietniu został rozstrzygnięty Konkurs na Najpiękniejszą Maskę Karnawałową, zorganizowany wspólnie przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty i Operę Wrocławską. Uczestniczyło w nim ponad 100 szkół z Dolnego Śląska.

Od początku stycznia 2012 r. uczniowie przygotowali i przekazali Operze ponad 20 tys. masek karnawałowych w ramach akcji charytatywnej „Dzieci – dzieciom”.

Jej celem jest zbiórka pieniędzy na sfinansowanie dolnośląskim dzieciom pochodzącym z ubogich rodzin i domów dziecka wakacji na letnich obozach sportowo-artystycznych w 2013 r. Maski karnawałowe są także nawiązaniem do tytułu plenerowego megaspektaklu Opery Wrocławskiej „Bal maskowy” G. Verdiego, który odbędzie się 15 i 17 czerwca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Dolnośląska Organizacja Turystyczna i Opera Wrocławska zapraszają na I Wrocławski Korowód Masek (15 czerwca) i I Dolnośląski Karnawał Odrzański (17 czerwca), w których głównym atrybutem mogą być piękne maski. Wszyscy widzowie megaprodukcji operowej na Stadionie Olimpijskim w dniu 15 i 17 czerwca założą je również wraz z artystami w akcie III spektaklu podczas sceny wielkiego balu maskowego w królewskim pałacu.  Dlatego zachęcamy wszystkich uczestników imprez towarzyszących „Balowi maskowemu” do nabycia masek karnawałowych, które można już otrzymać w kasie Opery Wrocławskiej, a także podczas majowych i czerwcowych spektakli.

15 czerwca przed głównym wejściem do Opery zorganizowane zostanie również stoisko z maskami, a także 17 czerwca przy starcie jednostek pływających w ramach I Dolnośląskiego Karnawału Odrzańskiego i na Grobli podczas pikniku.

Bardzo serdecznie zachęcamy Państwa do wsparcia naszej akcji charytatywnej, która umożliwi 250 dzieciom spędzenie wspaniałych wakacji nad morzem latem 2013 roku.

Maski karnawałowe możemy także dostarczyć do instytucji i firm uczestniczących w spływie po otrzymaniu e-maila informującego nas o Państwa zapotrzebowaniu. Prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres mailowy: mateusz.wisniewski@opera.wroclaw.pl