Kroniki Nadodrza – weź udział w osiedlowej kryminalnej grze miejskiej!

kroniki_fb_profilowe14 maja, podczas Nocy Nadodrza, będzie można zagrać po raz pierwszy i spróbować rozgryźć kryminalną zagadkę „kto zabił”. Pakiety do nabycia w InfoPunkcie Nadodrze (ul. Łokietka 5) oraz w Krzywym Kominie, przy ul. Dubois 33-35a.

Czego potrzebujesz, by zagrać? Grupy 4 osób i pakietu startowego z obszernymi materiałami do gry. Otrzymacie je w wyżej wspomnianych miejscach od godziny 12:00 do 22:00. Zabawa powinna zająć was na około 3 godziny. Tylko 14 maja pakiet startowy dla 4 osób będzie można nabyć w cenie 40 zł. Gra jest przeznaczona dla osób dorosłych od 18 roku życia.

Podczas zabawy uczestnicy wcielą się w postaci i rozwiążą kryminalną zagadkę. W ramach długiego (około3-godzinnego spaceru) odwiedzą różne miejsca na Nadodrzu, poznają dzielnicę, lokale, atrakcje, kawiarnie, kafejki, restauracje, ich menu. Uczestnicy dowiadują się też o atrakcjach takich jak murale, pracownie rzemieślnicze, poznają historię Wrocławia.

Układając fabułę gry, zespół szukał prawdziwych wydarzeń, takich jak epidemia czarnej ospy, która odcięła Wrocław od świata w 1963 roku. Udało się znaleźć postaci, które żyły we Wrocławiu, były wyjątkowo barwne i stały się inspiracją dla bohaterów kryminalnej gry. Jej uczestnicy, w czteroosobowych zespołach będą mieli do rozwiązania wiele zagadek i łamigłówek.

O czym jest ta gra? Jest rok 1963. Wrocław nawiedza epidemia ospy prawdziwej, zwanej czarną ospą. Chorują 92 osoby, 7 już zmarło. 2000 osób podejrzanych o kontakt z wirusem trafiło do szpitali. Rogatki miasta są zamknięte – Wrocław został poddany kwarantannie.

Rankiem 23 lipca na jednym z podwórek we wrocławskiej dzielnicy Nadodrze znaleziono zwłoki dwóch osób. Jak podało „Słowo Polskie” ofiarami są 43-letni mężczyzna i 28-letnia kobieta. Ich tożsamość jest nieznana. Wiadomo tylko, że ofiary zostały zastrzelone w nocy z 22 na 23 lipca.

Przez kolejne tygodnie wszyscy zadają sobie pytanie kto i dlaczego zabił… Z niewiadomych przyczyn wyjaśnienie sprawy zdaje się odwlekać w czasie…