Lasy Państwowe

Lasy Państwowe  zaproponują mieszkańcom Wrocławia możliwość samodzielnego posadzenia drzewka w  warunkach przypominających las na specjalnie przygotowanej ekspozycji. W podobny sposób leśnicy na terenie całej Polski wysadzają wiosną ponad 1000 drzew na minutę.

Dzieci z pomocą rodziców i leśników będą mogły pokonać na boso ścieżkę zmysłów, dowiadując się, jakie naturalne elementy mogą spotkać podczas wycieczki do lasu bądź parku.

Las to także bogactwo materiałów dla młodych artystów. Leśnicy przygotują Warszt-Art, w którym będzie można wykonać sobie na pamiątkę pobytu na Dniu Odry figurkę z szyszek, patyczków czy  drewnianych krążków.

Góry Izerskie, to piękny zakątek Dolnego Śląska, jego walory podziwiać będzie można na wystawie fotograficznej.

Wszyscy chcemy żyć w zdrowym środowisku, niezależnie od tego czy mieszkamy w mieście, czy pod lasem. Jaką rolę odgrywają drzewa w pochłanianiu CO2? Można się tego będzie dowiedzieć na stanowisku Lasów Państwach.

Mikrokosmos  – Owady, to fascynujący i różnorodny mikroświat. Mieszkańcy Wrocławia dostaną możliwość zobaczenia z bliska kornika drukarza oraz uszkodzeń, jakie powoduje w drzewie. Wystawione także będą inne owady oraz mikroskopy umożliwiające dokładne przyglądnięcie się im. Dla najmłodszych bądź osób niedowidzących udostępnione będą makro – modele.

Góry Izerskie oraz Karkonosze słyną z bogactwa geologicznego o czym doskonale wiedziały grupy walońskie. Podczas oglądania ekspozycji minerałów będzie można się dowiedzieć o ich zastosowaniu oraz wpływie na człowieka.

Las jest miejscem retencji wody. Szczególne jednak znaczenie mają torfowiska, które gromadzą więcej wody niż wszystkie jeziora  Polski. Właściwości torfowisk będzie można samodzielnie zbadać pod okiem pracowników Lasów Państwowych.

Najmłodsze dzieci na pewno ucieszą się z układania mega puzzli, gry od nasionka do drzewa oraz możliwości zbudowania modelu domku z drewna.

Ptaki w mieście – szczególnie wiosną bardzo nas cieszą swoją obecnością. Przedstawione zostaną modele najważniejszych gatunków oraz ciekawostki o ich zwyczajach.