Light Show na Tamce – Odrę ozdobi pokaz świetlnych iluminacji!

fot. Maciek Krol/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

fot. Maciek Krol/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

Już w najbliższą sobotę nadodrzańska Wyspa Tamka rozbłyśnie feerią kolorów. Nadchodzący Light Show jest bliźniaczą akcją słynnego Projektu P.I.W.O. Wstęp wolny!

Tym razem za ekran pokazu posłuży dawny budynek Wydziału Biotechnologii – Instytut Biochemii i Biologii Molekularnej, który mieści się po zachodniej stronie wyspy i obecnie jest pod nadzorem konserwatora zabytków. Stary budynek Uniwersytetu Wrocławskiego i nabrzeża wokół niego zostaną oświetlone modami zapożyczonymi z Projektu P.I.W.O. oraz trzema projektorami laserowymi.

Pokaz zostanie zrealizowany w najbliższą sobotę (10 października) na wyspie Tamka 2. Polecamy oglądać go z Wyspy Słodowej, gdzie będzie najlepszy widok, ale iluminacje będzie również widoczna z pozostałych Wysp Odrzańskich: Piaskowej, Słodowej Bielarskiej i Tumskiej, na szlaku z Rynku na Ostrów Tumski oraz u wylotu ulicy Szewskiej, w pobliżu Ossolineum i przed gmachem głównym Uniwersytetu Wrocławskiego. Pokaz będzie darmowy, potrwa 15 minut i zostanie powtórzony trzy razy: o godzinie 19:00, 20:00 i 21:00.

To nie pierwsza inicjatywa LasersLab i Projektu P.I.W.O. Light Show w ramach trasy „Światło i Dźwięk”. W tym roku podobne iluminacje multimedialne zostały zrealizowane w Mikołajkach oraz w Warszawie. Twórcami pomysłu są członkowie startup’u LaserLab, na który składają się absolwenci Politechniki Wrocławskiej. Na co dzień zajmują się projektowaniem i budowaniem autorskich projektów świetlnych projektowanych na wodzie lub chmurach.