Dzień Odry 2019: Odra Centrum Fundacji OnWater.pl

Odra Centrum to największa edukacyjna inwestycja związana z Odrą we Wrocławiu w ostatnich latach. W tygodniu poprzedzającym Dzień Odry Odra Centrum przepłynęło na nowe miejsce. W najbliższą sobotę wszyscy odwiedzający bulwar Dunikowskiego będą mogli na stoisku fundacji poznać bliżej jego ideę.

Dzień Odry 2019: program atrakcji

Biuro Promocji Miasta i Turystyki po raz kolejny zaprasza na Dzień Odry, który odbędzie się w sobotę, 18 maja, na bulwarze Xawerego Dunikowskiego od 11.00 do 17.00. W programie festynu zaplanowano rejsy, warsztaty żeglarskie, regaty dla rodzin, gry i zabawy dla dzieci, zwiedzanie bulwarów i odrzańskich zabytków, występy artystyczne oraz wiele innych atrakcji. Na stoiskach […]

Dzień Odry 2019: pocztówka z Viadrusem

Odra, podobnie jak wiele rzek w czasach starożytnych, miała swoje bóstwo opiekuńcze. Był nim Viadrus, którego imię pochodzi od najstarszej nazwy rzeki – „Viadrus fluvius”. Z okazji tegorocznego Dnia Odry dla wszystkich odwiedzających bulwar Xawerego Dunikowskiego przygotowaliśmy niespodziankę – okolicznościową pocztówkę z wizerunkiem Viadrusa.