Lodowiska we Wrocławiu: gdzie, kiedy i za ile można pojeździć na łyżwach

Wrocławscy miłośnicy jazdy na łyżwach mają dość ograniczony wybór – czasy, gdy poślizgać można było się w Rynku czy pod Halą Stulecia odeszły już do lamusa. Aktualnie w naszym mieście działają cztery lodowiska. Sprawdźcie, gdzie się znajdują, kiedy są czynne i ile zapłacicie za ślizgawkę.

Jedyne „pod chmurką”

W Mikołajki, mimo niezwykle trudnych warunków atmosferycznych, otwarto lodowisko pod Stadionem Miejskim. To już drugi sezon z rzędu, gdy można poślizgać się pod sportową areną – w styczniu i lutym 2013 roku skorzystało z niego 10 tysięcy osób.

Lodowisko dla wszystkich chętnych dostępne jest od poniedziałku do piątku między godz. 16 a 22, a w weekendy między godz. 9 a 22. W dni powszednie, od godz. 9 do 16, z lodowiska korzystają dzieci z wrocławskich szkół w ramach grupowych wyjść klasowych i lekcji wf-u.

Bilet normalny kosztuje 9 złotych, a ulgowy – 8 złotych. Za wypożyczenie łyżew zapłacimy 6 złotych, za kask – 2 złote. Czas jednorazowego ślizgania się to 50 minut.

Auto zaparkujemy bezpłatnie – na parking wjeżdżamy bramą A od strony al. Śląskiej. Ślizgawka, o ile pogoda dopisze, będzie działać do końca marca 2014 roku.

Łyżwy pod dachem

Nowoczesne, kryte lodowisko wraz z wypożyczalną łyżew znajduje się w hali Orbita przy ul. Wejherowskiej. Czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 17-21, a w weekendy od godz. 8 do 21. Przed przyjściem warto jednak sprawdzić grafik rezerwacji dostępny na stronie lodowiska.

Od wtorku do piątku bilet normalny kosztuje 10 złotych, ulgowy – 8 złotych. W poniedziałki, w ramach akcji „rodzinne ślizganie” bilety kosztują 7 złotych. W weekendy cena biletu normalnego rośnie do 13 złotych, a ulgowego do 11 złotych.

Wypożyczenie łyżew – 6 złotych, kasku – 2 złote, a pingwina – 5 złotych za 30 minut.

Od wielu lat miłośnicy łyżwiarstwa tłumnie przychodzą na ul. Spiską, gdzie też działa lodowisko, które kilka sezonów temu zostało zadaszone. Jest czynne w dni powszednie od godz. 17 do 22, a w weekendy od 8 do 22. Ceny biletów i wypożyczenia sprzętu są identyczne jak na lodowisku przy ul. Wejherowskiej.

Ostatnie wrocławskie lodowisko, zadaszone blachą trapezową, działa przy Zespole Szkół nr 14 przy al. Brucknera 10. Dla osób spoza szkoły dostępne jest w dni powszednie w godzinach od 18 do 21.50, a w weekendy od godz. 9 do 20.50. Bilet normalny kosztuje 9 złotych, ulgowy – 6 złotych, szkolny – 2 złote. Wypożyczenie łyżew – 6 złotych, ostrzenie – 7 zł.

Miłego ślizgania!