Majówka na Wyspie Słodowej

wyspa 015-8Dwa dni wypełnione warsztatami sportowymi, plastycznymi i muzycznymi, plenerowe rozgrywki laser tag, zajęcia nordic walking oraz inne sportowo-rekreacyjne wydarzenia. Wszystkie te atrakcje już 2 i 3 maja.

Pierwszego dnia, między godziną 13.00 a 19.00, będzie można wybrać dowolną ofertę z szeregu przygotowanych, dla wrocławian warsztatów. Na odważnych czekać będą stanowiska
z nauką chodzenia na szczudłach oraz warsztaty slackline, czyli chodzenia i wykonywania tricków na rozpiętej między drzewami taśmie. Kreatywność rozbudzą zajęcia z szkoleniowe z tworzenia gipsowych masek oraz ozdabiania kartek okolicznościowych podczas zajęć scrapbookingu. Z repertuaru zajęć muzycznych pojawią się warsztaty bębniarskie.

Amatorzy mocnych wrażeń nie zawiodą się 2 maja. Tego dnia na Wyspie Słodowej odbędą się plenerowe rozgrywki laser tag. Sprzęt do laser tag umożliwia prowadzenie realistycznych starć dzięki wykorzystaniu nieszkodliwych dla oka „kul” – promieni podczerwieni. W każdej grze biorą udział przynajmniej 4 osoby, ale im więcej uczestników, tym ciekawiej! Mile widziane są zorganizowane grupy pojedyncze osoby, które zechcą dołączyć do prowadzonej gry. Rozgrywki poprowadzi Sekcja Lasertag.

W drugim dniu imprezy, 3 maja od godziny 15.00 do 18.00, profesjonalni instruktorzy z firmy Acteam poprowadzą treningi Nordic Walking, czyli popularnego marszu z kijkami. Zajęcia będą jednocześnie zapowiedzią 5. Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking o puchar Prezydenta Wrocławia. Prowadzący opowiedzą jak przygotować się do udziału w mistrzostwach, wytłumaczą zasady sędziowania oraz zwrócą uwagę na podstawowe błędy techniczne. Zachęcamy do zabrania własnego sprzętu, kijki będzie można wypożyczyć również przy stanowisku (ok. 30 kompletów).

Na Wyspie nie zabraknie także stanowisk do badmintona, turnballi, leżaków i relaksującej muzyki.

Więcej informacji na wyspa.wroclaw.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1567741193506693/

Organizatorem Majówki na Wyspie Słodowej jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego
we współpracy ze Stowarzyszeniem Lokalnych Ośrodków Twórczych – SLOT.

Program:

2 maja

13.00-19.00 – warsztaty: szczudła, slackline, maski gipsowe, scrapbooking, bębny, powrót do przeszłości (skakanki duże i małe)

13.00-19.00 – plenerowe rozgrywki laser tag

3 maja

13.00-19.00 – warsztaty: szczudła, slackline, maski gipsowe, scrapbooking, bębny, powrót do przeszłości (skakanki duże i małe)

15.00-18.00 – zajęcia nordic walking