Miasto zachęca do spacerów na Wyspie. Przyjdź jesienią na spacer

W tym roku, po raz pierwszy od wielu lat, Wyspa Słodowa została zagospodarowana jako miejsce kulturalne i pełne aktywności sportowej oraz dla dzieci. Co dalej?

Ostatnie ciepłe, wczesnojesienne dni na wyspie wypełnione były sportową aktywnością. Organizowany był tutaj Tydzień Ruchu, podczas którego promowane były wszelkie aktywności, od wspinaczki, przez strzelanie z łuku, po zawodową grę we frisbee. Przez całe lato z kolei nie było weekendu, w czasie którego na Wyspie nic by się nie działo. Odbywały się turnieje gier planszowych, siatkówki plażowej, można było pograć w badmintona, lub po prostu wypocząć nad brzegiem rzeki na leżakach. Na samej Wyspie Słodowej ponadto działał teatr dla dzieci, funkcjonowały stoiska, na których można było się przebadać, odbywały się koncerty. Co weekend mieszkańcy miasta mogli tu przyjść na kino plenerowe.

W tym roku Wyspy Piaskowa oraz Słodowa przeszły gruntowne zmiany. Słodowa zamykana jest na noc, by uniknąć dewastacji zieleni i aby zapobiec nielegalnemu piciu alkoholu. Decyzja ta była dość kontrowersyjna – ze względu na to, że młodzi ludzie umiłowali sobie to miejsce jako jedno z lepszych do spędzania wolnego czasu.

Sezon imprez plenerowych już się jednak skończył. Miasto nadal jednak zachęca, by odwiedzać Wyspę Słodową oraz Piaskową i Bielarską. Jesienią miejsce to jest pełne uroku, warto więc tu spacerować za dnia i wieczorami.

Wyspa Słodowa to miejsce w samym sercu Wrocławia, które jest piękne przez cały rok. Zachęcamy Was do korzystania z jej uroków w gronie rodziny oraz przyjaciół. Polecamy także Wyspę Słodową jako wspaniały plener do robienia jesiennych zdjęć” – czytamy w serwisie poświęconym specjalnie Wyspie Słodowej, wyspa.wroclaw.pl.

W przyszłym roku na Wyspie Słodowej planowane są kolejne inicjatywy plenerowe: od koncertów, przez aktywność ruchową.