Międzywojenne klimaty tuż nad Odrą. Przyjdź na koncert

29 września o godzinie 16.00 na Wyspie Słodowej zagra zespół Breslauer Cocktail. Muzycy wystąpią na zakończenie obchodów VII Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia.

Breslauer Coctail to nowy, interdyscyplinarny projekt artystyczny, nawiązujący do kultury przedwojennego Breslau. Muzycy zespołu inspiracje czerpią z muzyki, która w latach 20. i 30. ubiegłego wieku grana była na wielu scenach Europy – od Paryża do Moskwy. Wykonują własne jazzowo-swingowe aranżacje przebojów muzyki rozrywkowej, powstałych głównie w okresie międzywojennym. Twórcy kładą nacisk na świeże brzmienia i odwołują się do awangardowej, progresywnej stylistyki.

W repertuarze Breslauer Cocktail znajdują się współczesne wersje hitów muzyki estradowej, oryginalnie wykonywanych przez takie gwiazdy jak Marlena Dietrich, Zarah Laender, Hildegard Knef czy The Andrew Sisters.

Natalia Nikolska, wokalistka zespołu, to rodowita moskwiczanka związana z teatrami w Jeleniej Górze i Wałbrzychu. Pisze teksty, tłumaczy, jest aktorką i reżyserką. Janusz Wawrzała, perkusista zespołu, to muzyk, który od 20 lat obraca się na polskiej scenie jazzowej, etnicznej i folkowej. Akordeonista Evgenij Genev, Bułgar, wrocławianin z wyboru, promuje w Polsce kulturę bałkańską. Adam Głośnicki, basista, współpracuje z wieloma zespołami z kręgu jazzu, folku, flamenco i rocka. Marcin Kuźdowicz, gitarzysta, jest kompozytorem, producentem i wszechstronnym muzykiem, szczególnie zainteresowanym improwizacją oraz poszukiwaniem niekonwencjonalnych brzmień. Tomasz Kłoś grający na saksofonie i klarnecie to zaangażowany w wiele projektów jazzman, otwarty na nowe, interesujące dźwięki.

Grupa aranżuje w nowoczesny, indywidualny sposób również piosenki pochodzące z międzywojennych musicali i operetek. Sentymentalna bądź nostalgiczna muzyka w aranżacjach Breslauera staje się eksperymentem, muzycznym żartem, ironiczną wariacją bądź swobodną interpretacją, w której retro styl jest pretekstem dla erudycyjnej zabawy dźwiękiem.

Termin: 29 września, godz. 16.00
Miejsce: Wyspa Słodowa
Wstęp wolny