Miejskie Dni Wolontariatu

Po raz drugi we Wrocławiu odbędą się Miejskie Dni Wolontariatu. W zeszłym roku promowaliśmy działania wolontaryjne w mieście. Tym razem chcemy pokazać, jak pomagać jeszcze lepiej. W związku z tym w dniach 22-26 października zainteresowanych wolontariatem czekają bezpłatne szkolenia, które mają na celu podnoszenie jakości wolontariatu.

Zapraszamy więc na przygotowane przede wszystkim przez firmy UPS, PwC, Nokia Siemens Networks – partnerów MDW – szkolenia o różnorodnej tematyce: od rozwijania umiejętności miękkich (zarządzanie czasem, trening pamięci), przez obsługę komputera (warsztaty komputerowe dla seniorów, Excel w pracy), po aspekty prawne funkcjonowania organizacji pozarządowej (podatki w NGO). W programie przewidziane jest również ratownictwo medyczne i odkrywanie swojego potencjału w pracy z innymi. Na wszystkie szkolenia można zapisywać się poprzez stronę internetową: wolontariat.wroclaw.pl.

Do dzielenia się swoim doświadczeniem, wiedzą i kompetencjami zapraszamy również inne podmioty, firmy, instytucje. Do 17 października zachęcamy do zgłaszania propozycji przeprowadzenia szkoleń dla wolontariuszy lub organizacji. Można to zrobić, wysyłając e-mail na adres: centrum@wolontariat.wroclaw.pl.

Twórzmy razem II Wrocławskie Miejskie Dni Wolontariatu.
Czas na Ciebie!

Harmonogram szkoleń, informacje i zapisy na stronie wolontariat.wroclaw.pl

Organizatorem Miejskich Dni Wolontariatu jest CIRS – Miejskie Centrum Wolontariatu.