Mieszkasz na jednym z wrocławskich osiedli i kochasz sport? Zagłosuj na swoją okolicę w konkursie „Sportowe Osiedla”

sportowe osiedlaJeśli wraz z sąsiadami biegasz po parku wokół domu lub chodzisz na pobliską siłownię, to jesteście najlepszymi kandydatami do miana lokatorów Sportowego Osiedla. Okolica, która w internetowym rankingu uzyska najwięcej głosów, otrzyma możliwość zorganizowania wielkiego sąsiedzkiego pikniku sportowego.

Od 20 do 27 września we Wrocławiu trwać będzie Tydzień Ruchu. To wydarzenie jest częścią ogólnoeuropejskiej kampanii MoveWeek 2015. Od 20 września wrocławskie osiedla, parki, szkoły oraz kluby sportowe będą więc w ciągłym ruchu. Wrocławianie będą ćwiczyć we wszystkich tych miejscach, a także w plenerze. W ramach tej akcji już dostępne są darmowe zajęcia z unihokeja, futbolu amerykańskiego, lacrosse, softballu, siatkówki, zajęcia taneczne: hip-hop, dancehall, zumba, break dance, latino solo, balet oraz sztuk walki: kung-fu, judo, aikido. Harmonogram dostępny jest na stronie organizatora.

Tymczasem tylko do czwartku (10 września) trwa głosowanie na Sportowe Osiedla. W tym konkursie Wrocławianie wybiorą trzy najpopularniejsze osiedla, które zmienią się w areny sportowych pikników w ramach Tygodnia Ruchu. Pikniki zaplanowane są od 21 do 25 września. W trakcie imprez będzie można uczestniczyć w zajęciach fitness, skorzystać z porad profesjonalnych trenerów, poznać nowe dyscypliny sportu, a także zrelaksować się, grając w badmintona. W programie pikniku znajdą się rozrywki dla dużych i małych, a po aktywnej zabawie będzie można odpocząć na leżakach.

 

Zachęcamy do głosowania! Aplikacja dostępna jest w serwisie Wroclaw.pl.