Mistrzostwa Polski na Ergometrze Wioślarskim już 31 stycznia. Ostatnie dni zgłoszeń

ergowiosla2016W Hali Stulecia na ergometrach ścigać się będą wioślarze profesjonalni, pełnosprawni, niepełnosprawni oraz drużyny akademickie. Choć ergometry stanowią wyposażenie każdej siłowni, to wyścigi na nich są wyjątkowo dynamiczne. Zawodnicy pokonają dystans tysiąca lub 2 tysięcy metrów.

Zawody odbędą się w niedzielę, 31 stycznia, w Hali stulecia. Rozpoczną się o godzinie 13:00. Licencjonowani zawodnicy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich (profesjonalni wioślarze) będą ścigać się na dystansie 2000 metrów, a niepełnosprawni wioślarze oraz konkurencje akademickie na dystansie 1000 metrów.

Do stolicy Dolnego Śląska każdego roku przyjeżdżają najlepsi polscy wioślarze, zarówno seniorzy jak i juniorzy – medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski, by wziąć udział właśnie w tych zawodach. Dołączenie do tegorocznego wyścigu jest szczególnie ważne, bo może stanowić dobry sprawdzian formy reprezentacji Polski przed Igrzyskami Olimpijskimi 2016.

Zawody w wioślarstwie halowym zostaną rozegrane na urządzeniach typu Concept 2. Troje pierwszych zawodników w kategoriach mistrzowskich otrzyma medale Mistrzostw Polski. Przewiduje się również wręczenie pucharów ufundowanych przez organizatora.

Opłata wpisowa wynosi 50 zł od zawodnika. Termin przesyłania zgłoszeń mija 23 stycznia 2016 o godz. 23:59:59. Szczegółowy regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej: www.ergorow.pl.