Młodzi wrocławscy jazzmani na Barce Tumskiej

Miłośnicy jazzu granego na żywo powinni rezerwować sobie jutrzejszy wieczór. W ramach cotygodniowych Jazzowych Czwartków na Barce Tumskiej wystąpi Kasia Pakowska Band. To kolejny organizowany w tym miejscu bezpłatny koncert młodych wrocławskich jazzmanów.

Na koncercie nie zabraknie ponadczasowych standardów w duchu Georga Gershwina, Nat King Cole’a czy Cole’a Portera. Muzycy pod kierownictwem Kasi Pakowskiej to studenci wrocławskiej Akademii Muzycznej oraz Szkoły Jazzowej.

– Zespół oczarowuje nie tylko kunsztem instrumentalistów, ale także głosem wokalistki, która już teraz zapowiadana jest jako przyszła Flora Purim polskiej sceny jazzowej – mówi Zbigniew Pasieka, dyrektor Hotelu Tumskiego. – Występ odbędzie się w ramach Jazzowych Czwartków, podczas których promujemy młodych wrocławskich twórców. Dlatego też wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Wcześniej na Barce Tumskiej wystąpiły już zespoły Tweenings i Loop of the Time. Jazzowe Czwartki to kolejny cykl imprez kulturalnych, organizowanych w tym miejscu. We wrześniu rozpoczęły się przedstawienia baśni dla dorosłych „Nawiedzony młyn” w reżyserii Józefa Frymeta na podstawie sztuki Beaty Maciejewskiej i Mariusza Urbanka. Spektakl łączy w sobie atrakcje dla ciała i ducha – towarzyszy mu bowiem wykwintna kolacja. „Nawiedzony młyn” realizowany jest razem z wrocławskim Teatrem Lalek i wystawiany w ostatnie niedziele miesiąca. Najbliższy z nich zapowiedziano na 27 listopada.

Koncert zespołu Kasia Pakowska Band rozpocznie się 27 października o godz. 18.00 na Barce Tumskiej (Pub Tawerna) przy Hotelu Tumskim.

Skład zespołu:

Kasia Pakowska – wokal

Michał Bocek – perkusja

Bartłmiej Ziętara – keyboard

Marcin Gontarek – gitara basowa

Więcej informacji: http://www.hotel-tumski.com.pl/hotel/32457.xml