Most w rozmiarze XS

Już 13 lipca we Wrocławiu powstanie kolejny most. Po kamiennych, żelaznych, tradycyjnych i nowoczesnych nadeszła kolej na most z małych pudełek. Inicjatorem i pomysłodawcą miniatury Mostu Grunwaldzkiego jest marka Halls XS.

Głównym celem akcji jest skonstruowanie flagowego symbolu miasta – Mostu Grunwaldzkiego w mini rozmiarze, dzięki któremu Wrocław ożywi się, a sam most zyska maksymalny odświeżony efekt. Instalacja będzie budowana wspólnie z lokalnymi artystami, mieszkańcami i turystami. Nowy most w rozmiarze mini będzie budowany w dniach 12-13 lipca w Parku Południowym we Wrocławiu.

Zbudujmy most w dwa dni

Angażując wszystkich przechodniów do włączenia się w tę akcję chcemy pokazać, że nawet mała rzecz, taka jak mini konstrukcja mostu potrafi zaciekawić i zachęcić wszystkich do aktywnego działania. Każdy będzie mógł dołożyć swoją kartonową „cegiełkę” i mieć wkład w budowanie nowego wrocławskiego mostu. Instalacja Mostu Grunwaldzkiego będzie wysoka na 2,5 m i długa na 3 m – mówi Małgorzata Chojnacka przedstawiciel marki Halls XS.

Nad przebiegiem budowy instalacji będzie czuwała Gabriela Kowalska (Gabukow), artystka i rzeźbiarka, absolwentka Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im E.Gepperta. Młoda projektantka od kilku lat tworzy i współtworzy recyklingowe instalacje, a teraz będzie nadzorowała prace artystyczne mini Mostu Grunwaldzkiego – Wizyta w Parku południowym będzie doskonałą okazją na włączenie się we wspólne tworzenie recyklingowej rzeźby ożywiającej nasze miasto i być może łączącej mieszkańców – zachęca artystka Gabriela Kowalska.

Owiany legendami i ciekawymi historiami, stuletni most powstawał w ciągu dwóch latach. Natomiast jego wersja w rozmiarze XS powstanie w dwa dni, a każdy Wrocławianin będzie miał okazję dorzucić swoją cegiełkę aktywnie angażując się w tworzenie mini konstrukcji przyczyniając się tym samym do promocji miasta.

Symbol spotkań i porozumienia

Warto podkreślić, że w zeszłorocznym głosowaniu przeprowadzonym wśród mieszkańców Wrocławia Most Grunwaldzki został uznany za typowy symbol stolicy Dolnego Śląska. Początkowo nazwany Mostem Cesarskim, przemianowany następnie na Most Wolności, a od 1945 znany wszystkim Wrocławianom jako Most Grunwaldzki. Jest nie tylko jednym z największych miejskich mostów, ale również niezbędnym szlakiem komunikacyjnym, miejscem spotkań i porozumienia oraz kładką łączącą osiedla akademickie z centrum miasta. Na terenie miasta znajduje się ponad 20 wysp i ponad 130 mostów i kładek. Dlatego Wrocław nazywany jest Wenecją Północy.

Nowy wymiar świeżości

Każdy uczestnik akcji będzie mógł spróbować nowego Hallsa w rozmiarze XS – świeżość skondensowano do rozmiaru XS oraz wziąć udział w konkursach, których finał obędzie się na miejscu wydarzenia. Halls XS powstał z myślą o najbardziej zajętych, aktywnych ludziach, żyjących w biegu i lubiących świeży oddech. Pod nazwą Halls XS kryje się 30 cukiereczków w niewielkim opakowaniu wyróżniającym się łatwym i wygodnym otwarciem.

W kolejnych tygodniach akcja odbędzie się jeszcze w sześciu miastach w Polsce. Podobnie jak we Wrocławiu instalacje z pudełek będą nawiązywać i odzwierciedlać symbole miast, które w mini rozmiarach będą ich maksymalnym odzwierciedleniem.