Muzyczna oprawa Odra Cup

Międzynarodowym Regatom Wioślarskim Odra Cup towarzyszyć będzie muzyka na żywo. W bogatej koncertowej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie.

25 maja o od godz. 17.00 zapraszamy na występ Orkiestry Politechniki Wrocławskiej, która zagra utwory kameralne, m. in. Libertango czy Tango z filmu „Zapach kobiety”, a także kompilację znanych i lubianych przebojów.

Chwilę później, ok. 17.40 rozpocznie się koncert zespołu Tweenings – sekstet złożony z młodych, wrocławskich muzyków, którzy w swej twórczości sięgają zarówno po tradycyjne brzmienia jazzowe, jak i evergreeny muzyki rozrywkowej.

Repertuar zespołu jest mocno zróżnicowany: od ballad utrzymanych w stonowanych aranżacjach, przez intymne bossa-novy, po energetyczny funky-groove.

O 21.15 zapraszamy do zabawy przy muzyce gwiazdy wieczoru – zespołu Orkiestra Samanta. Orkiestra Samanta rozpoczęła swoją działalność w 1999 r. we Wrocławiu. Swoją nazwę zawdzięcza legendarnej, wrocławskiej tawernie „Port Samanta”, gdzie powstał pomysł zawiązania zespołu i skrystalizował się pierwszy skład. Ich muzyka to wypadkowa fascynacji folkiem irlandzkim, szantami i własnymi doświadczeniami morskimi członków zespołu. Orkiestra Samanta to od wielu lat uznana marka w środowisku młodych zespołów z kręgu szant i muzyki folkowej. Ich niezwykle energetyczne brzmienie zyskuje coraz większą popularność zarówno w Polsce jak i za granicą, a grono wiernych fanów rośnie w błyskawicznym tempie.

26 maja o godz. 12.30 zagra Big Band Politechniki Wrocławskiej. Zespół powstał niespełna dwa lata temu, ale ma już na swoim koncie kilka świetnie przyjętych przez publiczność koncertów. Członków bandu łączy pasja do muzyki. Charakterystyczne dla ich grania są świeże, autorskie aranżacje ponadczasowych przebojów, a w repertuarze znajdują się głównie utwory jazzowe i swingowe.

Więcej o zespołach znajdziesz na stronach: