Na Nadodrzu powstanie nowy bulwar nad rzeką

Przy ulicy Kurkowej 14 powstaje właśnie nowy budynek mieszkalny według projektu Maćków Pracowni Projektowej. Wraz z budynkiem powstanie bulwar nad Odrą, który dostępny będzie dla wszystkich mieszkańców Wrocławia.

Założeniem inwestycji jest brak barier pomiędzy mieszkańcami. Nikt nie będzie odgradzał terenów od reszty dzielnicy. Według architektów wszelkie przeszkody niszczą więzi międzyludzkie i blokują spotkania i poznawanie sąsiadów. Wzrasta poziom izolacji i zanika komunikacja.

Inwestycja na Kurkowej ma być więc otwarta. A dokładniej mówiąc: otwarte będą tereny wokół budynku. To oznacza, że Wrocław zyska nowy bulwar nad Odrą, po którym będzie mógł spacerować każdy. Miejsce ma być atrakcyjne zarówno dla mieszkańców Kurkowej, jak i dla pozostałych mieszkańców dzielnicy i innych wrocławian. Obok powstają również inne inwestycje: Angel Wings oraz Rezydencja Piasek.

Nadodrze jest osiedlem, na którym w ostatnich latach bardzo dużo się zmieniło. Powstają tu nowe mieszkania, odnawiane są stare kamienice i podwórka. Już teraz spacerując ulicami Nadodrza można trafić na pięknie zrewitalizowane kamieniczki. W podwórkach z kolei powstają nowe inicjatywy angażujące lokalną społeczność, zarówno kulturalnie, jak i zawodowo. Nadodrzański bulwar wpisze się zatem w plan odnowy osiedla i będzie dodatkową atrakcją i miejscem rozrywki.