Nad Odrą działa francuski jarmark

Miłośnicy smaków francuskich – przygotujcie się na raj dla podniebienia. Już w czwartek, 26 czerwca, ruszył jarmark, na którym można kupić francuskie produkty. Sery, wędliny, wina, bagietki, a także rękodzieło znad Sekwany zagoszczą na Promenadzie Staromiejskiej z okazji Święta Wrocławia.

Jarmark potrwa cztery dni, do 29 czerwca. Do niedzieli, w godzinach od 10 do 20, będzie można kupić produkty spożywcze z Francji. Na stoiskach zasmakujemy bagietek oraz rogalików francuskich, nie zabraknie ciast i ciasteczek z ponad dwudziestoma rodzajami nadzienia. Miłośnicy serów będą mogli wybierać spośród 80 jego rodzajów. Kupimy także wina (ponad 30 odmian), wędliny, jak również przyprawy i suszone owoce.

W towarzystwie jedzenia będzie można zobaczyć wyroby rzemieślnicze z Prowansji i Lazurowego Wybrzeża. Na jarmarku pojawią się tkaniny – obrusy i firanki, ale też mydełka, wyroby z drewna i słomki. Nie zabraknie perfum oraz francuskich kosmetyków.

Jarmarkowi towarzyszyć będą wydarzenia kulturalne związane z Francją – warsztaty dla dzieci i młodzieży w CRZ Krzywy Komin na Nadodrzu oraz projekt Fundacji k6 –„BAJKOmania”, czyli – wspólne czytanie bajek z różnych zakątków świata, a jednym z czytających będzie Richard Kepinski, konsul honorowy Francji, który objął patronatem pierwszy Francuski Jarmark Regionalny we Wrocławiu.