Niedzielna wycieczka historyczna w Parku Staszica

Wycieczka22 maja odbędzie się pierwsza historyczna wycieczka po przedmieściach Wrocławia. W Parku Staszica zostanie zaprezentowane Przedmieście Odrzańskie, dzisiejsze Nadodrze i Ołbin. Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

W niedzielę, 22 maja, w Parku Staszica odbędzie się Stacjonarny spacer po Przedmieściu Odrzańskim. Stojący w parku pawilon kultury, miedzy 17:00 a 18:00 zabierze nas w podróż po historycznej dzielnicy Wrocławia. Obecnie na terenach tych znajdują się osiedla Nadodrze i Ołbin. Rozwój Przedmieścia Nadodrzańskiego, mimo że znalazło się poza granicami miasta, zawsze silnie związany był z Wrocławiem. Jest to pierwsza z pięciu wizyt na wrocławskich przedmieściach przygotowanych przez Stowarzyszenie Animacji i Rozwoju Lokalnego.

Pawilon w Parku Staszica to jedno z dziesięciu miejsc, w których można prezentować swoje pasje i talenty. Powstały one w ramach działań związanych z Europejską Stolica Kultury. Dla publiczności przygotowano wygodne leżaki, krzesła i karimaty. Poza tym, w oczekiwaniu na wydarzenie, można zagrać w gry z piłką, frisbee czy w badmintona. Dla najmłodszych przygotowano kredki, kartki papieru i kolorowanki.