Nowa pływalnia przy ul. Wejherowskiej już otwarta

Od poniedziałku 6 marca można korzystać z nowo otwartego krytego basenu przy ul. Wejherowskiej 34.

Pływalnia ma wymiary olimpijskie (50 metrów długości, 25 metrów szerokości, 2,5 metra głębokości), ale basen jest także dzielony na dwa mniejsze o długości 25 metrów o zróżnicowanej głębokości. Do dyspozycji jest również basen rozgrzewkowy o długości 25 metrów i głębokości od 1 do 1,2 metra, a także strefa saun z sauną parową, ziołową, zwykłą, na podczerwień i solankową oraz fitness. W niedalekiej przyszłości zostanie otwarta siłownia. Trybuny na pływalni pomieszczą nawet 600 kibiców.

Obiekt jest czynny 7 dni w tygodniu od 6:00 do 22:00. Bilet jednorazowy (55 minut) to koszt od 18 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy). W sprzedaży są także dostępne bilety rodzinne, a na specjalną zniżkę 50% mogą liczyć użytkownicy karty Rodzina Plus.

Już od 1 czerwca Wrocławianie i turyści będą mogli wypoczywać na otwartej, zmodernizowanej części kąpieliska. Do dyspozycji będą dwa baseny: sportowy i rekreacyjny oraz brodzik dla dzieci. Specjalną atrakcją będzie blisko 100 metrowa zjeżdżalnia Anakonda.

Pływalnia im. Marka Petrusewicza będzie areną Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games, które odbędą się między 20 a 30 lipca tego roku. To właśnie tutaj zostaną rozegrane konkurencje ratownictwa wodnego oraz pływania w monopłetwie. Na kąpielisku otwartym odbędą się mecze kajak polo.