Nowy most na Wyspie Słodowej

Rozpoczęła się budowa nowego mostu, który zastąpi dotychczasowy, Słodowy, który był już mocno zniszczony. Od maja wrocławianie będą mogli przemieszczać się między wyspami po nowej konstrukcji.

Poprzedni most liczył sobie ponad sto lat, stąd też konieczność rozebrania go. Konstrukcja była niestabilna i zniszczona, a remont był nieopłacalny. Stary most został w całości przewieziony na złomowisko. Dlatego też przy Wyspie Słodowej i Młyńskiej powstanie nowy most, którego budowa właśnie się rozpoczęła, a zakończy się w maju tego roku. Koszt budowy nowego mostu przekracza 2,7 miliona złotych.

Długość mostu nie przekracza 14 metrów. Stalowa konstrukcja zostanie przywieziona na miejsce budowy w dwóch częściach, obie za pomocą tira.

Obie części zostaną ze sobą zespawane. Na początku lutego rozpocznie się budowa nowych przyczółków. Następnie zmontowana zostanie konstrukcja. Co więcej, teren obok mostu zostanie gruntownie odnowiony.
Budowa nowego mostu, jak i wyburzanie starego, rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku. Przebudowana została również kanalizacja oraz sieci trakcyjne na terenach mieszczących się obok.