Odra Cup 2013

Przygotowania do kolejnej edycji Międzynarodowych Regat Wioślarskich Odra Cup idą pełną parą. W tym roku zawody odbędą się w weekend 25 i 26 maja, a udział w nich wezmą ósemki wioślarskie z Polski i Europy.

Choć zmagania Odra Cup wpisały się już na dobre w kalendarz wielkich wrocławskich imprez sportowych, tegoroczna edycja będzie wyjątkowa. Zmianie ulegnie trasa oraz formuła zawodów. Meta ulokowana zostanie przy Wybrzeżu Wyspiańskiego, natomiast obok, na malowniczym nabrzeżu Odry przy Politechnice Wrocławskiej, odbędzie się wielki piknik z mnóstwem atrakcji dla małych i dużych.

W sobotę, 25 maja, można będzie wysłuchać koncertów czołowych wrocławskich zespołów, a także zrobić przegląd aktywności studenckich kół naukowych działających na Politechnice Wrocławskiej.

Niedziela, 26 maja, to święto podwójne. Po pierwsze z powodu kulminacji sportowych emocji w finałowych zmaganiach ósemek wioślarskich, po drugie ze względu na przypadający w tym terminie Dzień Matki. Zachęcamy by spędzić ten dzień rodzinnie, na nadbrzeżu Odry i zapewniamy moc niespodzianek.

Plan zawodów:

25 maja 2013 (sobota)

  • Eliminacje oraz finały w ramach regat supersprinterskich
  • Tradycyjny wyścig ósemek Politechnika-Uniwersytet o Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej
  • Piknik studencki: koncerty, zawody kajakowe, wyścigi na ergometrach, prezentacje najaktywniejszych kół naukowych Politechniki Wrocławskiej
  • Impreza wioślarska w jednym z klubów

26 maja 2013 (niedziela)

  • Półfinały oraz finały regat o Puchar Odra Cup
  • Piknik rodzinny